ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ/Επιασε τον Μέσι στα γκολ εντός έδρας (βίντεο)

Με το δυνατό αριστερό σουτ στο 35ο λεπτό της νίκης επί της Φερεντσβάρος, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε στον αριθμό των τερμάτων που μετράει αυτή τη στιγμή και ο Λιονέλ Μέσι σε εντός έδρας παιχνίδια στο Champions League.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ πρόσφερε στην ομάδα του το πρώτο βήμα για τη μεγάλη ανατροπή που ολοκληρώθηκε από τον Άλβαρο Μοράτα στις καθυστερήσεις ώστε να πάρει η «Γηραιά Κυρία» την πρόκριση στους «16» του Champions League με το τελικό 2-1 επί της Φερεντσβάρος.

Σκοράροντας στο πρώτο μέρος, έφτασε πλέον στα 70 γκολ εντός έδρας στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση και προς το παρόν ισοφάρισε την επίδοση του Λιονέλ Μέσι για όσες φορές έχει σκοράρει ως γηπεδούχος με την Μπαρτσελόνα.