Καρμιώτισσα - ΕΝΥ: Πέντε γκολ, λυτρωτής Ελ Αλουχί! (φώτος)

Πρόκριση για την Καρμιώτισσα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Coca Cola.

Σ' ένα παιχνίδι με πέντε γκολ ο Ελ Αλουχί στο τέλος σκόραρε και χάρισε (3-2) την πρόκριση στους "Πορτοκαλί". Αξιόμαχοι και ανταγωνιστικοί οι φιλοξενούμενου της ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα.

Δυο γκολ ο Κουλιμπαλί, από ένα οι Καρασάουσκς και Λέκο.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο "Αμμόχωστος-Επιστροφή" και σας μετέφερε την εξέλιξη του.

- Έναρξη στο ματς.

δσφσδφσδφδφσ

- Πιέζει η Καρμιώτισσα που ψάχνει το γρήγορο γκολ για να αποβάλει το άγχος.

- 6’ Σουτ ο Τζανακάκης από πλάγια θέση, κατέληξε η μπάλα στα χέρια του Κόβατς

- 11’ Σουτ από τον Κουλιμπαλί μέσα από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο Κόβατς. Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι

- 13’ Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί για φάουλ στον Ταράσοφς

- 14’ Κίτρινη κάρτα στον Χάνσεν

- 22’ Μακρινό σουτ ο Καρασάουσκς, η μπάλα κατέληξε έξω.

- 23' ΓΚΟΛ η ΕΝΥ και 0-1! Ο Καρασάουσκς! Ανοίγει το σκορ η ομάδα του Ύψωνα! Ο Λετονός έφυγε στην πλάτη της άμυνας, πέρασε τον Λουκόφ και έκανε το 0-1.

δσφσδφδφδσφσφσφ

- 30' Προσπαθεί η Καρμιώτισσα, πιέζει για το γκολ ισοφάρισης, κρατά η ΕΝΥ.

- 41' Κίτρινη κάρτα στον Μοροζίουκ.

- 44' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 1-1! Ο Κουλιμπαλί! Από κομπίνα στο κόρνερ του Αβραάμ, ο Κουλιμπαλί με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

Ημίχρονο.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο. Μπεν Σαλάμ και Ελ Αλουχί στις θέσεις των Ποστάσκι και Χουσμπάουερ.

- 47' Kίτρινη στον Τζανακάκη.

- 52' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 2-1. Ο Κουλιμπαλί ξανά! Σέντρα του Αβραάμ, κεφαλιά ο Κουλιμπαλί και η μπάλα στα δίχτυα. Τούμπες... από τον Αφρικανό.

φδγδφγδφγφγφ

- 55' ΓΚΟΛ η ΕΝΥ και 2-2! Άμεση απάντηση. Ο Λέκο με κεφαλιά ισοφαρίζει!

φγδφγδφγδφγδφγ

- 56’ Μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα με τον Κουλιμπαλί από δεξιά να δίνει στον Αβραάμ που σούταρε αλλά η μπάλα βγήκε κόρνερ έπειτα από παρέμβαση αμυντικού.

- 58' Ο Τάντι στην θέση του Τζανακάκη

- 71’ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Ντούρις, βγαίνει η άμυνα!

- 72’ Κεφαλιά του Κουλιμπαλί, η μπάλα μόλις άουτ.

Tελευταίο δεκάλεπτο.

- Στο 80’ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ύψωνα, με τον Καρασάουσκς.

- 84’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Κουλιμπαλί να αστοχεί στο σουτ που επιχείρησε.

- 85' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 3-2! Ο Ελ Αλουχί με σουτ νικά τον Κόβατς και δίνει ξανά το προβάδισμα!

ασδασδαδασδασαδσδασ

Καρμιώτισσα: Λουκόφ,Σελούτσκα, Ποστάσκι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Χουσμπάουερ, Καλτσάς, Τζανακάκης, Αγγελή, Ντούρις, Νεοφύτου

ΕΝΥ: Κόβατς, Χαραλάμπους, Ευσταθίου, Παχίπης, Λέκο, Μπούτνικ, Μορόζιουκ, Καρασάουσκς, Χάνσεν, Ταράσοφς, Λουκά

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ζαχαρίου Νεόφυτος
4ος Διαιτητής: Θεοδώρου Χαράλαμπος
Παρατηρητής: Αναστασίου Ιωάννης