Καρμιώτισσα - Οθέλλος: Έφεραν... 6αρες (Φώτος)

Σε ένα παιχνίδι με πάρα πολλές τελικές και… ΔΩΔΕΚΑ γκολ, Οθέλλος και Καρμιώτισσα ήρθαν ισόπαλοι 6-6.

Στο πρώτο μέρος η Καρμιώτισσα άνοιξε με το καλημέρα το σκορ με τον Κοβάσεβιτς (3’) με τον Οθέλλο να αντιδρά και να φορτώνει την αντίπαλη εστία με τέσσερα γκολ με Σλάβικ (8’, 43’), Σούτο (25’) και Πιχ (38΄).

Στο δεύτερο μέρος μπήκαν ακόμα περισσότερα γκολ.

Ο Πιχ έκανε το 5-1 για τον Οθέλλο στο 48’ . Η Καρμιώτισσα μείωσε σε 5-3 με γκολ των Κατσαντώνη με πέναλτι στο 53’ και Ντούμπια στο 61’.

Ο Ναρντίνι έγραψε το 6-3 για τον Οθέλλο στο 67’ και ο Ματθαίου μείωσε σε 6-4 για την Καρμιώτισσα στο 81’.

Στο 90+3 ο Κατσαντώνης μείωσε εκ νέου σε 6-5 και στην εκπνοή στο 90+6 σκόραρε για το 6-6 με γυριστό.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

• «Παιχνίδι είναι, θέλει όρια»
  • «Απαγορεύεται η συμμετοχή από ανήλικα πρόσωπα κάτω των 18 ετών».
  • «Η Meridian κατέχει άδεια Κλάσης A και Β από την ΕΑΣ με αριθμούς άδειας A013 και B009»

To kerkida.net σας ενημέρωσε για την εξέλιξη του αγώνα στο "Στέλιος Κυριακίδης"... Στην περιγραφή ο Ανδρέας Ροκόπος...

- Υπάρχει μικρή καθυστέρηση λόγω της σκόνης. Ραντίστηκε το γρασίδι λίγο πριν μπουν οι ομάδες.

Μπαίνουν στο γήπεδο οι ομάδες.

- Έναρξη του αγώνα

3' ΓΚΟΛ 1-0 η Καρμιώτισσα! Ο Κοβάσεβιτς με γυριστό διαγώνιο σουτ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ.

φγβφγ

8' ΓΚΟΛ 1-1 ο Οθέλλος! Διαγώνιο σουτ του Σλάβικ εντός περιοχής και ισοφάριση για τον Οθέλλο.

14' Διπλή φάση για τον Οθέλλο με τον Κατσιατή. Αρχικά έδιωξε την κεφαλιά του ο Κατσαντώνης, στη συνέχεια έκανε γυριστό σουτ όμως δεν βρήκε στόχο.

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο, με τον Σούτο. Βγήκε στην πλάτη της άμυνας όμως στο τετ-α-τετ έστειλε την μπάλα άουτ.

25' ΓΚΟΛ 2-1 ο Οθέλλος με τον Σούτο! Ο Πιχ έκανε την πάσα, ο Σούτο μπήκε στην περιοχή ξέφυγε ένα αμυντικό και πλάσαρε ιδανικά βάζοντας μπροστά την ομάδα της Αθηαίνου.

ερφερ

37' Καλή φάση για τον Οθέλλο. Κεφαλιά του Γιάνσεν, για λίγο έξω.

38' ΓΚΟΛ 3-1 ο Οθέλλος με τον Πιχ! Μετά από σέντρα, ο Πιχ με φοβερό γυριστό εντός περιοχής σκόραρε το τρίτο γκολ της ομάδας του.

43' ΓΚΟΛ 4-1 ο Οθέλλος με τον Σλάβικ! Μετά από πάσα του Μπραμπίγια ο Σλάβικ μέσα στην περιοχή σκοράρει κι άλλο γκολ για τους φιλοξενούμενους!

Καθυστερήσεις δύο λεπτά στο πρώτο μέρος.

Ημίχρονο

Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ρόσι και Ντούμπια στις θέσεις των Αγγελή και Ψύχα.

'Εναρξη του β΄μέρους.

48' 5-1 ο Οθέλλος με Πιχ! Φάση διαρκείας και ο Πιχ από πλάγια σουτάρει και σκοράρει ξανά!

52΄Ελέγχεται φάση για πέναλτι από το VAR. Πάει να δει τη φάση ο ρεφ. Για χέρι παίκτη του Σλάβικ στην περιοχή του Οθέλλου.

53' Δίνει πέναλτι ο ρεφ.

54' ΓΚΟΛ 5-2 Μειώνει η Καρμιώτισσα με εκτέλεση του Κατσαντώνη

56' Κλασική ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Ναρντίνι, στο τετ-α-τετ έστειλε την μπάλα άουτ.

62' ΓΚΟΛ 5-3 μειώνει η Καρμιώτισσα με δυνατό σουτ του Ντούμπια!

67' ΓΚΟΛ 6-3 ο Οθέλλος! Με συρτό σουτ του Ναρντίνι.

69' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Ο Σανγκαρέ στη θέση του Σούτο.

75' Αλλαγές για την Καρμιώτισσα. Παντελή και Ματθαίου στις θέσεις των Θεοδώρου και Τσουκαλά.

80΄Ο Οθέλλος έχασε μετά το γκολ δύο ευκαιρίες. Είχε και η Καρμιώτισσα τη δική της καλή φάση.

81' ΓΚΟΛ και 6-4 μειώνει η Καρμιώτισσα. Με μακρινό συρτό σουτ του Ματθαίου.

87' Ο Μιτσής στη θέση του Πιχ.

89' Κίτρινη στον Παντελή της Καρμιώτισσας.

6 λεπτά οι καθυστερήσεις!

90+2 Πέναλτι για την Καρμιώτισσα!

90+2 Κίτρινη στον Κυριάκου

90+3' 6-5 μειώνει η Καρμιώτισσα με τον Κατσαντώνη.

90+5 Κίτρινη στον Κοβάσεβιτς

90+6 Με γυριστό σουτ του Κατσαντώνη ισοφαρίζει η Καρμιώτισσα. Ελέγχεται η φάση αν υπάρχει οφσάιντ

90+10' Η φάση ελέγχεται ακόμα στο VAR

90+12' Περιμένουμε ακόμα την απόφαση

90+13΄ Έγκυρο το γκολ και 6-6