Καρμιώτισσα-Οθέλλος: Μοιρασιά με κάπως πιο απογοητευμένους τους γηπεδούχους (φώτος)

Σ’ ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι χωρίς μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, Καρμιώτισσα και Οθέλλος Αθηαίνου έμειναν στο άγονο 0-0 στο πλαίσιο της 6ης στροφής του πρωταθλήματος Cyta.

Ισορροπημένο το ματς στο μεγαλύτερο διάστημα με τους γηπεδούχους να έχουν όμως περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ.

Στην 13η θέση με δύο βαθμούς βρίσκονται οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι μια θέση πιο πάνω με ένα βαθμό περισσότερο.

1' Πρώτο σφύριγμα και... σέντρα στο ματς.

-Αξίζει να θυμίζουμε ότι ο Μαρίνος Σατσιάς πραγματοποιεί ντεμπούτο στο πάγκο της ομάδας των Πολεμιδιών μετά το διαζύγιο με τον Φλορίν Πράτου.

4' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης σε αργό ρυθμό.

5' Πρώτη τελική στο ματς σε σουτ του Θεοδώρου που πέρασε όμως ψηλά πάνω από την εστία του Ταουντούλ.

7' Πρώτη κίτρινη στο ματς στον Σταύρο Τσουκαλά. Ο ελλαδίτης συμπλήρωσε μάλιστα τρεις και θα χάσει ένα εκ των επόμενων δύο παιχνιδιών με Νέα Σαλαμίνα ή ΑΕΚ.

10' Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ημιτελείς επιθετικές προσπάθειες. Παιχνίδι κέντρου με αρκετές μονομαχίες.

16' Ίδιο σκηνικό με το 0-0 να παραμένει.

18' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι κερδισμένο από τον Οθέλλο. Ο Μπραμπίλα εκτέλεσε αλλά η κεφαλιά του Γιάνσεν πέρασε έξω.

20’ Καλό μακρινό σουτ ου Μπραμπίλα, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ανέστη. Καλή στιγμή για τον Οθέλλο που ανεβαίνει στα τελευταία λεπτά.

24’ Λόγω της σημασίας του αγώνα οι δύο ομάδες κατά βάση προτιμούν τις σίγουρες μπαλιές και την ασφάλεια στα μετόπισθεν.

25' Καλό συρτό σου του Nτούμπια από μακρινή απόσταση, σε ετοιμότητα ο Ταουντούλ έπεσε στην αριστερή του γωνιά και μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.

30'  Πιο επιθετική στα τελευταία λεπτά η Καρμιώτισσα.

31’ Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Λούκιλι ν να κάνει το συρτό σου από πλεονεκτική θέση αλλά η μπάλα να φεύγει λίγο έξω.  Αυτή είναι και η καλύτερη μέχρι στιγμής που έχει καταγραφεί στην αναμέτρηση.

35’ Πολύ καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα με τον Ντούμπια να στοπάρει την μπάλα με το στήθος και σε πρώτο χρόνο να κάνει το σουτ. Η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε έξω.

41' Πιο αποφασιστική και επιθετική η Καρμιώτισσα στα τελευταία λεπτά αλλά ακόμη δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ.

45’ Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

Τέλος Α' ημιχρόνου με λιγοστές φάσεις.

46' Έναρξη Β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

47’ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Μαλόνε απελευθερώθηκε και πέρασε έξοχη μπαλιά στον κενό χώρο στον Ρόσι που μόνος προσπάθησε να κρεμάσει τον Ταουντούλ. Η μπάλα για κακή του τύχη έφυγε έξω.

49’ Δεύτερη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα στο β’ μέρος. Ο Φουρ έπιασε ένα κεραυνό από μακρινή απόσταση αλλά ο Ταουντούλ που είναι σε σπουδαία βραδιά έπεσε και έδιωξε στη δεξιά του γωνιά.

54' Καλό σουτ του Θεοδώρου αλλά άστοχο.

55' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο σε μια προσπάθεια να γίνει πιο επιιθετικός. Μέσα Ουεσλάτι και Ράμος στις θέσεις Ναρτίνι και Πέρεζ.

57' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιωτίσσα με τον Ρόσι να μην μπορεί από το ύψος της μικρής περιοχής να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.

60' Μία ώρα παιχνιδιού με το 0-0 να παραμένει.

61' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Θεοδώρου, μέσα ο Σουκ.

67' Έπεσε πάλι ο ρυθμός. Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις.

72' Πέναλτι δίνει ο διαιτητής του αγώνα για χέρι του Σουκ μέσα στη περιοχή μετά από πισινή κεφαλιά του Χριστοφόρου.

on f

73’ Πάει να το εξετάσει ο διαιτητής του αγώνα σε on-field review μετά από κλήση του Var.

74’ O ρεφ ανακαλεί την απόφασή του και δείχνει το παιχνίδι να συνεχιστεί αφού η μπάλα κτύπησε στο στήθος του ποδοσφαιριστή της Καρμιώτισσας.

76'  Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Οθέλλος. Πολύ κακό για τίποτα αφού η μπάλα σταματά στο τοίχος.

79' Αλλαγή για τον Οθέλλου. Έξω ο Χριστοδούλου, μέσα  ο Ανάγκ.

80' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με το 0-0 να παραμένει.

82' Καλή κεφαλιά του Ντούμπια στα χέρια του Ταουντούλ η μπάλα.

83' Αναγκαστική αλλαγή για τον Οθέλλο. Έξω ο Μπραμπίλα, μέσα ο Κατσιάτη.

85' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσας. Έξω οι Κοβάσεβιτς και Φουρ, μέσα Παντελή και Ματθαίου.

90' Έξι τα λεπτά καθυστερήσεων.

90+3' Δύσκολα φαίνεται ότι μπορεί να αλλαξει αφού πλέον οι δύο ομάδες  θέλουν αν μη τι άλλο να μην χάσουν το ματς.

90+5' Δυνατό αλλά άστοχο σουτ του Ανάγκ.

Τέλος αγώνα και... συμβιβασμός 0-0 στο ''Στέλιος Κυριακίδης'' .

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια, Φουρ (85' Ματθαίου), Λούκιλι, Τσουκαλάς, Θεοδώρου (61' Σουκ), Ρόσσι, Νιούπορτ, Χριστοφόρου, Κοβάσεβιτς (85' Παντελή)

-Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Αβραάμ, Νεοφύτου, Παντελή, Γκρανιτάρου, Μπεν Σαλάμ, Κατσαντώνης, Ματθαίου, Σουκ, Μπερνάντ

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρτίνι (55' Ράμος), Χριστοδούλου (79' Ανάγκ), Μπραμπίλα (83' Κατσιάτη), Σανγκαρέ, Πέρεζ (55' Ουεσλάτι), Χατζηπασχάλη, Μαμαντού, Θεόφιλο

-Στον πάγκο: Τσιακουρής, Παναγιώτου, Κυριάκου, Ράμος, Λιπόμπε, Ποπέσκου, Κατσιατή, Καστάνας, Γιάσο,  Ανάγκ, Ουεσλάτι, Ιωάννου

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χριστοδούλου Μαρία