Νέα Σαλαμίνα - Καρμιώτισσα: "Ερυθρόλευκο" τρίποντο με ανατροπή!

Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με 2-1 την Καρμιώτισσα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα των Πολεμιδιών άνοιξε το σκορ στο 42' με τον Μετζίμορετς. Μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος οι "ερυθρόλευκοι" έφεραν τούμπα το ματς και με γκολ των Άδωνη (67') και Ντιακιτέ (77') πήραν σημαντικό τρίποντο. Στους 19 βαθμούς ανέβηκε η Νέα Σαλαμίνα, στους 15 παρέμεινε η Καρμιώτισσα.

Το kerkida.net ήταν στο "Αμμόχωστος" και σας μετέφερε όλα όσα συνέβησαν.

-Σέντρα στο ματς.

-1' Πρώτο κόρνερ στο ματς είναι για την Καρμιώτισσα. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

-6' Στο έδαφος ο Ζαχαρίας Άδωνη.

-7' Επιστρέφει ο Κύπριος αμυντικός και συνεχίζει.

-10' Χωρίς κάποια μεγάλη φάση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

-11' Πρώτη καλή στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα. Το σουτ του Ντορεγκαράι κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Κνόμπλοχ.

-20' Αρκετά τα λάθη των δύο ομάδων στη μεσαία γραμμή.

-22' Σέντρα από τον Οφόρι, μαζεύει ο Κνόμπλοχ.

-24' Σουτ του Ντούρις, δεν ανησυχεί ο Μελίσσας.

-29' Σουτ του Μετζίμορετς, μετά από γέμισμα του Σέλουτσκα, διώχνει σε κόρνερ ο Ντιακιτέ.

-33' Κίτρινη κάρτα στον Μάντζεκ για φάουλ πάνω στον Κνόμπλοχ.

- 34' Κεφαλιά του Χούμποτσαν, μετά από εκτέλεση φάουλ, άουτ η μπάλα.

-35' Κίτρινη κάρτα στον Οφόρι για φάουλ πάνω στον Καλτσά.

-40' Σουτ του Τσίκο, στην πλάτη του Χούμποτσαν η μπάλα και καταλήγει σε πλάγιο.

-41' Απειλεί η Καρμιώτισσα με σουτ του Ελ Αλουχί. Διώχνει σε κόρνερ ο Μελίσσας.

-42' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα. Εκτέλεση κόρνερ από τον Σέλουτσκα, με κεφαλιά ο Μετζίμορετς έκανε το 1-0.

-Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45 +2' Κάρτα στον Μετζίμορετς για φάουλ πάνω στον Ντορεγκαράι.

-45+3' Εκτελέστηκε το φάουλ. Ασταθής απόκρουση του Κνόμπλοχ, σουτ του Ντιακιτε απομακρύνει ο Χούμποτσαν. Ζήτησαν πέναλτι οι παίκτες της Καρμιώτισσας.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

-48΄ Σουτ του Τσίκο, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων η μπάλα.

-51' Κεφαλιά του Χούμποτσαν μετά από εκτέλεση κόρνερ, μαζεύει ο Μελίσσας.

-52' Σουτ του Ντούρις, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

-54' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φελίπε, άστοχη.

-57 Δύο αλλαγές για την Νέα Σαλαμίνα. ' Έξω ο Τιάγκο μέσα ο Κλίμοβιτς, έξω και ο Μαργκάσα μέσα ο Καρλιτος.

d

-60' Πρώτη αλλαγή και για την Καρμιώτισσα. Μέσα ο Αβραάμ, έξω ο Σέλουτσκα.

-63' Σουτ του Καλτσά, δεν ανησυχεί ο κίπερ της Νέας Σαλαμίνας.

-66' Δοκάρι για την Νέα Σαλαμίνα με κεφαλιά του Ντορεγκαράι.

-67' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Άδωνη ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ μέσα από την περιοχή.

-74' Εκτέλεση φάουλ από τον Φελίπε, κεφαλιά του Τσίκο έξω η μπάλα.

-77' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Ντιακιτέ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή φέρνει τούμπα το ματς.

-79' Τριπλή αλλαγή για την ομάδα των Πολεμιδιών. Μέσα Χατζηβασίλης, Οικονομίδης και Κουλιμπαλί. Έξω οι Καλτσάς, Σελούτσκα και Μπέν Σαλάμ.

-84' Kίτρινη κάρτα στον Κλίμοβιτς.

-86' Kϊτρινη κάρτα στον Οικονομίδη.

-87' Έξω ο Φελίπε, μέσα ο Μποτεάκ.