Ολυμπιακός- Καρμιώτισσα: “Κόλλησαν” στο μηδέν στο ΓΣΠ

Ο Ολυμπιακός εξήλθε ισόπαλος 0-0 με την Καρμιώτισσα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Σε ένα ματς με δυνατές μονομαχίες, αρκετά λάθη και χωρίς τις πολλές φάσεις οι δύο ομάδες έμειναn στην άγονη ισοπαλία, παίρνοντας από ένα βαθμό. Στους 20 βαθμούς ανεβαίνει η ομάδα των Πολεμιδιών, στον πυθμένα με 10 βαθμούς ο "τακτακαλάς".

Στο γήπεδο o Aνδρέας Ροκόπος στην περιγραφή η Φυτούλα Μωυσέως.

Fonbet - Αποκτήστε το μπόνους καλωσορίσματος σας μέχρι €300!

Το kerkida.net ήταν στο ΓΣΠ και σας μετέφερε όλα όσα συνέβησαν.

-Μονόλεπτος σιγή εις μνήμη του Πελέ.

d

-Σέντρα στο ματς.

-1' Στο έδαφος ο Χούμποτσαν. Δοκιμάζει να συνεχίσει.

-4' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χούμποτσαν, γίνεται αναγκαστική αλλαγή. Στη θέση του ο Μίκο.

-6' Σουτ του Κυριάκου, δεν ανησυχεί ο Κνόμπλοχ.

-8' Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα. Ανάποδο ψαλίδι από τον Κουλιμπαλί, έξω η μπάλα.

-12' Πρώτο κόρνερ στο ματς είναι για την Καρμιώτισσα, περνάει ανεκμετάλλευτο όμως.

-20' H Kαρμιώτισσα έχει περισσότερο την κατοχή της μπάλας στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα.

d

-21' Κίτρινη κάρτα στον Νεοφύτου για φάουλ πάνω στον Ψύχα.

-24' Εκτέλεση φάουλ από τον Ελ Αλουχί. Ο Κουλιμπαλί δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά.

-28' Σέντρα από τον Ιωάννου, κεφαλιά του Μουκτάρη, άουτ η μπάλα.

-34΄ Σουτ του Νεοφύτου, εντελώς άστοχο.

d

-35' Πολύ καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Δυνατό σουτ από τον Ντούρις, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει έξω.

-39' Σουτ από τον Κυριάκου, ψηλά η μπάλα. Καμιά ανησυχία για τον κίπερ της Καρμιώτισσας.

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

- 46' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Καλτσάς και Τζανακάκης εντός. Εκτός οι Τάντι και Γκραντινάρου.

- 51' Σουτ στα όρια της περιοχής από τον Νεοφύτου, αποκρούει σταθερά ο Μολ

- 52' Λάθος του Κνόμπλοχ, ο Ψύχας προσπαθεί να τον κρεμάσει, ωστόσο η μπάλα κατέληξε άουτ...

- 56' Πήγε να βγει τετ α τετ ο Χέντρικς, πρόλαβε ο Κνόμπλοχ πριν γίνει επικίνδυνος ο παίκτης του Ολυμπιακού.

-64' Κουλιμπαλί έξω, Χατζηβασίλης μέσα.

-64' Χριστοδούλου και Χαραλάμπους μέσα, Ψύχας και Χέντρικς έξω.

-69' Σουτ του Χριστοδούλου, στην αγκαλιά του Κνόμπλοχ η μπάλα.

-74' Ακόμα δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Κορομά έξω, μέσα ο Κα. Ευτυχίδης έξω μέσα ο Σλόγκαρ.

-77' Οικονομίδης μέσα, Ντούμπια έξω για την Καρμιώτισσα.

-Τελευταίο δεκάλεπτο στον αγώνα, αρκετά τα λάθη από τις δύο ομάδες.

-85΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Ιωάννου, ο Μαλόνε πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Κνόμπλοχ.

-88' Κίτρινη κάρτα στον Μίκο.

-89' Αλλαγή στην αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Χαραλάμπους που ένιωσε ενοχλήσεις, μέσα ο Ντόσις.

-Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+2' Μεγάλη φάση για την Καρμιώτισα Σέντρα του Τσέλουσκα, ο Ντούρις έκανε το σουτ, μεγάλη απόκρουση από τον Μολ.

-90+3' Σέντρα του Ιωάννου, κεφαλιά από τον Σλόγκαρ, έξω η μπάλα.

Εντεκάδες:

Ολυμπιακός: Μολ, Μπάρντι, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Ευτυχίδης, Ιωάννου, Ψύχας, Χέντρικς, Νάνι, Κυριάκου, Κορόμα...

Στον πάγκο οι:Τσαρλς, Λιασίδης, Χριστοφόρου, Κα, Χριστοδούλου, Δόσις, Πεχλιβάνης, Σλόγκαρ, Ζευκή, Χαραλάμπους.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Τσέλουσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν(4' Μίκο) Γκραντινάρου, Ντούρις, Νεοφύτου.

Στον πάγκο οι: Σπόλιαριτς, Λούκοφ, Ποντστάφσκι, Αβραάμ, Μεντίμορετς, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Χατζηβασίλης, Τζανακάκης, Χρίστου, Οικονομίδης.

Κίτρινες: Νεοφύτου, Μίκο.