Οθέλλος-Καρμιώτισσα: Καθάρισε… με τριάρα από το ημίχρονο! (Φώτος)

Άνετο απόγευμα για την Καρμιώτισσα η οποία νίκησε με 3-0 τον Οθέλλο στο "Αμμόχωστος-Επιστροφή" και εξασφάλισε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια της για παραμονή στην Α’ κατηγορία.

Η ομάδα των Πολεμιδιών κυριάρχησε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και άνοιξε στο σκορ στο 7’ με σουτ του Τσουκαλά μέσα από την περιοχή. Ο Οθέλλος έμεινε νωρίς με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Σλάβικ (6’ και 23’), κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε η Καρμιώτισσα αφού στο =επόμενο λεπτό σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντούμπια από πλάγια θέση. Η Καρμιώτισσα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 38’ πέτυχε και 3ο γκολ από αριστερά με δυνατό σουτ του Ρόσι.

Στην επανάληψη, η ομάδα των Πολεμιδιών διαχειρίστηκε το υπέρ της αποτέλεσμα με τον Οθέλλο να μην μπορεί να βγάλει αντίδραση και να δημιουργήσει οποιαδήποτε κλασική ευκαιρία. Στο 50’ ο Οθέλλος διαμαρτυρήθηκε για χέρι του Χριστοφόρου στην περιοχή της Καρμιώτισσας., όμως, ο διαιτητής είχε αντίθετη άποψη με την οποία συμφώνησε και το VAR. Η Καρμιώτισσα σκόραρε με τον Ντούμπια στο 56’ αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ και το VAR υιοθέτησε την απόφαση του βοηθού διαιτητή.

Με τη νίκη της αυτή η Καρμιώτισσα ανέβηκε στους 14 βαθμούς, ενώ ο Οθέλλος έμεινε στους 13 βαθμούς.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

k

Η ιστοσελίδα kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

Α' ημίχρονο

-4' Σουτ του Σούτο η μπάλα έξω.

-6' Κίτρινη στον Σλάβικ για φάουλ στον Γκραντινάρου.

-7' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα! Η ομάδα των Πολεμιδιών ανοίγει το σκορ με σουτ του Τσουκαλά μέσα από την περιοχή.

6

-8' Σουτ του Θεοδώρου, η μπάλα πάνω από την εστία του Παναγιώτου.

-15' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Καρμιώτισσα.

-16' Απευθείας η εκτέλεση φάουλ με τον Κατσαντώνη, η μπάλα πάει έξω.

-20' Καλύτερη η Καρμιώτισσα τα πρώτα λεπτά του αγώνα, μετά το 15' ο Οθέλλος προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς.

-21' Δυνατό σουτ του Πιχ έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει έξω.

-22' Διαμαρτυρίες από Καρμιώτισσα. Ζήτησαν κίτρινη στον Σλάβικ για φάουλ την οποία αν του έδειχνε ο διαιτητής θα ήταν η 2η και αποβολή του από τον αγώνα.

-23' Κίτρινη στον Σλάβικ για φάουλ στον Ντούμπια (2η κίτρινη και αποβολή). Στο ντεμπούτο του ο Σλάβικ αποβλήθηκε και η ομάδα του συνεχίζει στο υπόλοιπο του αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

s

-24' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα! Ο Ντούμπια με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναγιώτου και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων για την ομάδα του.

99

-32' Σουτ του Ντούμπια, μετά την πάσα του Θεοδώρου, ο Παναγιώτου διώχνει σε κόρνερ.

-33' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Εκτός ο Σούτο, εντός ο Ανάνγκ.

-38' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα! Ο Ρόσι με δυνατό σουτ από αριστερά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και η ομάδα τον Πολεμιδιών προηγείται με 3-0.

333

-42' Σουτ του Ντούρις από πλάγια δεξιά, η μπάλα έξω.

-44' Σουτ του Ντούμπια, η μπάλα πάνω από την εστία του Παναγιώτου.

-45' Δύο λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης.

Λήξη ημιχρόνου.

Β' ημίχρονο

-48' Κίτρινη στον Χριστοδούλου για φάουλ στον Νεοφύτου.

-48' Άστοχη κεφαλιά του Κατσαντώνη.

-49' Σουτ του Χριστοδούλου, η μπάλα έξω.

-50' Διαμαρτυρίες από Οθέλλο για χέρι του Χριστοφόρου στην περιοχή της Καρμιώτισσας. Αντίθετη άποψη έχει ο διαιτητής.

-51' Κίτρινη στον Ντούρις για φάουλ στον Γκρανιτάρου.

-55' Σουτ του Ανάνγκ έδιωξε σε κόρνερ ο Άντος.

-55' Άστοχη κεφαλιά του Χριστοδούλου.

-56' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Ντούμπια το οποίο, όμως, ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Εξετάστηκε η φάση από VAR το οποίο υιοθέτησε την απόφαση του βοηθού διαιτητή.

2

-58' Σουτ του Κατσαντώνη, μπλοκάρει τη μπάλα με 2η προσπάθεια ο Παναγιώτου.

-61' Σουτ του Ντούμπια, έδιωξε τη μπάλα με τα χέρια ο Παναγιώτου.

-62' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Εκτός οι Νεοφύτου και Ρόσι. Εντός οι Σουκ και Χαραλάμπους.

-64' Άστοχο σουτ του Γκρανιτάρου.

-67' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο. Εκτός οι Ναρντίνι και Κυριάκου Κ. Εντός Κόρινους και Χατζηπασχάλης.

-68' Κίτρινη στον Γκρανιτάρου, για φάουλ στον Ανάνγκ. (Θα χάσει ένα από τα δύο επόμενα παιχνίδια).

-70' Κίτρινη στον Κόπας, για φάουλ στον Ντούμπια.

-74' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Εκτός οι Χριστοφόρου και Θεοδώρου. Εντός οι Ψύχας και Μπεν Σαλάμ.

-82' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο. Εκτός οι Ντούρις και Πιχ. Εντός οι Ιωάννου και Σανγκαρέ.

-90' Τρία λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης.