Πάφος - Καρμιώτισσα: Το πρώτο τρίποντο ήρθε με τριάρα! (φώτος)

Η Πάφος πανηγυρίζει το πρώτο τρίποντο για το πρωτάθλημα 2023/24! Ήταν το μεγάλο φαβορί μέσα στην έδρα της κόντρα στην Καρμιώτισσα και το επιβεβαίωσε με το δίκαιο 3-0.

Έλεγξε πλήρως σε όλο το 90λεπτο και κινδύνεψε ελάχιστα η ομάδα του Καρσέδο, στο ντεμπούτο του Ισπανού.

Ο Ζάιρο στο 36' άνοιξε το σκορ, ο Ντράγκομιρ στο 60' έβαλε το ωραιότερο γκολ του ματς και ο Τουμάσι στο 87' σφράγισε το ντεμπούτο του με τέρμα.

Άρεσε η Πάφος στο πρώτο παιχνίδι της χρονιάς, κόντρα σε μια Καρμιώτισσα που δεν ήταν διεκδικητική και έχει μπροστά της πολλή δουλεια.

Ο Νικόλας Γωγάκης ήταν στην περιγραφή, η Φυτούλα Μωυσέως στο γήπεδο...

γγγγγγγγ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι, ξεκίνησε το πρωτάθλημα 2023/24.

-4' Σουτ του Ικόκο εκτός περιοχής, άστοχο.

-6' Τελείωμα του Κβίντα υπό πίεση μετά από κόρνερ, εύκολα ο Ανέστης.

-Ξεκίνημα με κατοχή από την Πάφο, μπήκαν επιθετικά οι γηπεδούχοι.

-13' Πρώτη ευκαιρία με κεφαλιά του Αμντουσαλάμοφ μετά από σέντρα του Ρους, έδιωξε ο Ανέστης.

-15' Προσπάθεια του Ζάιρο στην περιοχή, ζητά πέναλτι για χέρι η Πάφος, "τίποτα" από τον διαιτητή.

-17' Εκτός περιοχής δοκιμάζει το σουτ ο Ζάιρο, άστοχο.

-20 λεπτά, διαρκώς στα πόδια των γηπεδούχων η κατοχή. Μαζεμένη πίσω η Καρμιώτισσα, δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα.

-Φθάσαμε στο 30'. Ανέβηκε η Καρμιώτισσα και δεν επιτρέπει στην Πάφο να απειλήσει.

-32' Κάρτα στον Ζάιρο για φάουλ στο κέντρο του γηπέδου στον Λουκιλί ο οποίος έφευγε στην αντεπίθεση. Ζητάνε απευθείας κόκκινη οι φιλοξενούμενοι.

-33' Κίτρινη στον Μπεν Σαλάμ για διαμαρτυρίες.

αααααφ

-36' ΓΚΟΛ, ο Ζάιρο το πρώτο στο νέο πρωτάθλημα και 1-0! Ο Μπρούνο σέντραρε από αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στον Βραζιλιάνο που από κοντά "εκτέλεσε" τον Ανέστη - ΕΔΩ ΒΙΝΤΕΟ.

-Η ομάδα του Καρσέδο γυροφέρνει την περιοχή του αντιπάλου μετά το γκολ.

-45' Πρώτη μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα με σουτ του Μπεν Σαλάμ εκτός περιοχής, έπεσε και έδιωξε ο Ίβουσιτς.

-Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

-45+1' Σουτ του Λουκιλί από διαγώνια θέση, άστοχο.

-Ημίχρονο στην Πάφο. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, δίκαιο το 1-0.

-Τουμάσι αντί Αμντουσαλάμοφ, Τσουκαλάς αντί Μπεν Σαλάμ με την επανέναρξη.

-48' Τριπλή απειλή από την Καρμιώτισσα σε φάση διαρκείας! Πρώτα ο Γραντινάρου το σουτ, απέκρουσε ο Ίβουσιτς, ο Σουκ στο ριμπάουντ σούταρε πάνω στα σώματα και ξανά ο Γραντινάρου με 2η προσπάθεια αστόχησε.

-52' Σέντρα-σουτ του Ζάιρο εκτός περιοχής, λίγο έξω και ενώ ο Ανέστης έλεγχε τη φάση.

-57' Κίτρινη στον Μποκάι για πάτημα στον Γραντινάρου.

ΚΞΚΛ

-60' ΓΚΟΛ 2-0! Με εξαιρετικό πλασέ εκτός περιοχής, ο Ντράγκομιρ διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του - ΕΔΩ ΒΙΝΤΕΟ

-62' Μιλιντσεάνου και Ντούμπια αντί Λουκιλί και Γκράβενμπεργκ.

-65' Ο Ταβάρες αντί Μποκάι.

-70' Ο Ματθαίου στη θέση του Παντελή.

-Άλλα 15 λεπτά, ελέγχει πλήρως η Πάφος.

-76' Νταβό αντί Ζάιρο και Ρόσσι αντί Σουκ.

-78' Κίτρινη στον Μαλόνε για φάουλ.

-82' Μέσα Πελάζιο, Νταλίνια - έξω Βαλακάρι, Ντράγκομιρ.

-Χωρίς ευκαιρία μετά το γκολ. Στο 2-0 όλα κρίθηκαν αφού η ομάδα του Μπράτου δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

-87' ΓΚΟΛ 3-0! Ντεμπούτο με τέρμα για τον Τουμάσι που σκοράρει με συρτό σουτ εκτός περιοχής - ΕΔΩ ΒΙΝΤΕΟ

-Πέντε λεπτά επιπλέον.

-92' Σουτ του Ντούμπια από διαγώνια δεξιά, άστοχο.

-ΤΕΛΟΣ, η Πάφος πανηγυρίζει το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

Πάφος: Ίβουσιτς, Κβίντα, Μπρούνο, Ζάιρο (76' Νταβό), Μποκάι (65' Ταβάρες), Ικόκο, Ρους, Αμντουσαλάμοφ (46' Τουμάσι), Βαλακάρι (82' Πελάζιο), Ναμ, Ντράγκομιρ (82' Νταλίνια).

-Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Παλάσιος, Νταβό, Δημητρίου, Μιχαήλ, Τουμάσι, Νταλίνια, Ταβάρες, Πελάζιο.

Καρμιώτισσα: Ανέστης, Μαλόνε, Γκράβενμπεργκ (62' Ντούμπια), Λουκιλί (62' Μιλιντσεάνου), Παντελή (70' Ματθαίου), Γραντινάρου, Νιούπορτ, Αγγελή, Μπεν Σαλάμ (46' Τσουκαλάς), Κοβάσεβιτς, Σουκ (76' Ρόσσι).

-Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοφ, Μουκτάρης, Ντούμπια, Φουρ, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Ρόσσι, Μιλιντσεάνου, Ματθαίου.

Κίτρινες: Ζάιρο, Μποκάι / Μπεν Σαλάμ, Μαλόνε

Διαιτητής: Αργύρου Μ. Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος