Αποχαιρέτησε... με "καρέ" (Φώτος)

Με εκτός έδρας νίκη... αποχαιρέτησε την Α' Κατηγορία η Νέα Σαλαμίνα. Οι "ερυθρόλευκοι" επικράτησαν εκτός έδρας της Καρμιώτισσας με 4-0, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνον το φετινό πρωτάθλημα με υποβιβασμό. Σιαθάς, Βαρέλα, Βάγκνερ και Χριστοφή οι σκόρερ για τους νικητές.

Έναρξη.

-5' Πεντάλεπτο χωρίς κάτι αξιόλογο στο ματς.

-10' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, το σουτ του Πική από καλή θέση κόντραρε και η ευκαιρία χάθηκε.

-17' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Βαθιά μπαλιά απ' τον Παύλου στην πλάτη της άμυνας, ο Σιαθάς κονρόλαρε, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.

-20' Σουτ του Πική από καλή θέση, ψηλά έξω.

-22' Καλό σουτ του Κυριάκου, έξω η μπάλα.

-27' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Σκόρερ ο Βαρέλα, με ωραίο σουτ εντός περιοχής.

-35' Έχει την κατοχή και τον έλεγχο η Νέα Σαλαμίνα.

-43' Κίτρινη στον Λεμέσιο.

-46' Δύο αλλαγές για την Καρμιώτισσα. Ελευθερίου και Δημητρίου μέσα, Γεώργιου και Χαράλαμπους έξω.

-51' Ατομική προσπάθεια του Βάγκνερ και σουτ με το αριστερό, κόντραρε σε αντίπαλο.

-57' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Χαραλάμπους αντί Ορφανίδη.

-60' Ίδιο το σκηνικό στο β' μέρος. Η Νέα Σαλαμίνα έχει τον πλήρη έλεγχο και την κατοχή της μπάλας.

-62' Διπλή αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Παπουής αντί Πική και Χρίστου αντί Λεμέσιου.

-69' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Τσαπαρίλλας αντί Λιασίδη.

-69' Αλλαγή και για τη Νέα Σαλαμίνα. Χατζηαντώνης αντί Βαρέλα.

-73' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Βάγκνερ! Ο Τιμόθεος Παύλου εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, ο Βάγκνερ νίκησε στον αέρα τον Καψό και με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 3-0.

-85' Μακρινό σουτ του Σιαθά, ψηλά έξω.

-89' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Ανδρέα Χρίστου! Από πλάγια θέση και δεξιά εντός περιοχής, έκανε το σουτ και νίκησε τον Κίττο, στέλνοντας την μπάλα στην κλειστή του γωνία.

Καρμιώτισσα: Κίττος, Χριστοφή, Χρυσοστόμου, Χρίστου, Καψός, Λιασίδης (59'Τσαπαρίλλας), Γεωργίου (46'Ελευθερίου), Ορφανίδης (57'Χαραλάμπους), Μιχαήλ, Γενεθλίου, Χαραλάμπους (46'Δημητρίου).

Στον πάγκο: Θεοδώρου, Παπλωματάς, Τσαπαρίλλας, Ελευθερίου, Στατιώτης, Χαραλάμπους, Δημητρίου, Αχιλλέως.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Βαρέλα (69'Χατζηαντώνης), Λεμέσιος (62'Χρίστου), Παύλου, Βάγκνερ, Πικής (62'Παπουής), Σιαθάς, Σμοβς, Κονφέ, Χρυσοστόμου, Κυριάκου.

Στον πάγκο: Ονησιφόρου, Σεργίου, Μπέριος, Κρεχίν, Οσέι, Νικολάου, Παπουής, Χρίστου, Χατζηαντώνης.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λεμέσιος.

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος