Οθέλλος-Καρμιώτισσα: Πήρε το τρίποντο… τον σπρώχνει προς την Β’ Κατηγορία (φώτος)

Τη νίκη με 2-1 επί του Οθέλλου πέτυχε η Καρμιώτισσα. Η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους ο οποίος έκανε ντεμπούτο σήμερα στον πάγκο των πορτοκαλί με τη νέα της νίκη ανέβηκε στους 27 βαθμούς και στην 5η θέση του ομίλου με την ομάδα του Κώστα Σακκά να μένει στην 7η με 17.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

Μια σημαντική νίκη για την Καρμιώτισσα η οποία πλέον νιώθει πιο άνετα στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή της στην κατηγορία. Στο 33’ ο Ρόσι έβαλε μπροστά στο σκορ την Καρμιώτισσα και ο Κοβάσεβιτς στο 77’ πέτυχε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε να πετύχει ο Οθέλλος ήταν να μειώσει στο σκορ με τον Σούτο στο 82’ σε 2-1.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

Άρχισε ο αγώνας.

10' Καλύτερη η Καρμιώτισσα στα πρώτα λεπτά. Κρατά την μπάλα, πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είναι η ομάδα που ψάχνει το γκολ.

14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο. Ο Μπραμπίγια, από πλάγια στην περιοχή έκανε το δυνατό σουτ η μπάλα έξω.

25' Εξαιρετικό σουτ από Ουεσλάτι η μπάλα μόλις έξω.

33' Γκολ 0-1 για την Καρμιώτισσα με τον Ρόσι. Ο Θεοδώρου εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ρόσι με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή νίκησε τον Ταουντούλ για το προβάδισμα της Καρμιώτισσας.

Τέλος πρώτου μέρους.

Άρχισε το β' μέρος.

46' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Εκτός ο Κορίνους στη θέση του ο Κόπας.

56' ΔΟΚΑΡΙ για την Καρμιώτισσα με κεφαλιά του Ρόσι μέσα από την μικρή περιοχή και μετά από σέντρα του Κοβάσεβιτς.

60' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Χαραλάμπους εκτός μέσα ο Αγγελή

60' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Χριστοδούλου εκτός μέσα ο Ιωάννου.

72' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Εκτός ο Κατσιάτης στη θέση του ο Χατζηπασχάλης.

77' Γκολ 0-2 με τον Κοβάσεβιτς για την Καρμιώτισσα. Κατέβασε πολύ ωραία την μπάλα ο Κοβάσεβιτς στην αντίπαλη περιοχή και με όμορφο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Ταουντούλ.

82' Γκολ με τον Οθέλλο να μειώνει σε 1-2 με σουτ του Σούτο μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Τέλος του αγώνα.

Οθέλλος Αθηαίνου: Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Χριστοδούλου (60' Ιωάννου), Σούτο, Μπραμπίγια, Κατσιάτης (72' Χατζηπασχάλης), Ανάνγκ, Πιχ, Κορίνους (46' Κόπας)

Στον πάγκο: Τζιακούρης, Παναγιώτου, Μαλλουρής, Κυριάκου Κ., Καστάνας, Χατζηπασχάλης, Παϊλής, Σλάβικ, Κόπας, Μαϊσουράντε, Μίτσης, Ιωάννου.

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Χαραλάμπους (60' Αγγελή) Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι, Παουλάβετς.

Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Νεοφύτου, Μιχαήλ, Παντελή, Αγγελή, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:  / Χαραλάμπους