Διάθεση, ευκαιρίες αλλά χωρίς γκολ... (φώτος)

Χωρίς γκολ το φιλικό στο "Αμμόχωστος". Νέα Σαλαμίνα και Ομόνοια έμειναν στο 0-0, σε ένα αρκετά καλό 90λεπτο με ευκαιρίες. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος, καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο. Ο Πάμπος Χριστοδούλου χρησιμοποίησε σχεδόν όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεσή του ενώ αντίθετα ο Χένινγκ Μπεργκ έκανε μόνο τέσσερις αλλαγές (ανεπίσημο ντεμπούτο για Ντούρις) αφού αύριο η ομάδα του έχει νέο ματς προετοιμασίας, με την ΕΝΠ.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο...

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα από το Νικόλα Νεοκλέους

-2' Κεφάλια του Κακκουλή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

-4' κίτρινη στον Βεσελόφσκι για φάουλ στον Κακουλλή

-6' Πλασέ του Κακκουλή, αποκρούει δύσκολα ο Βεσελόφσκι

-9' Διπλή ευκαιρία για την Ομόνοια .Σουτ του Μαυρία και έπειτα του Γκόμεθ, έτοιμος ο Βεσελόφσκι

-15' Πολύ καλύτερη η Ομόνοια που ελέγχει το ρυθμό του αγώνα και δημιούργησε 2-3 καλές ευκαιρίες για γκολ

-18' Με 10 παίκτες η Ομόνοια, εκτός ο Μαυρίας με πρόβλημα

-19' Τελική για τη Σαλαμίνα με κεφαλιά του Κρεΐν

-22' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαυρίας. Στην θέση του ο Λοΐζου

-23' Απειλούν ξανά οι πράσινοι μετά από αντεπίθεση, με τον Κακουλλή να πλασάρει και τον Βεσελόφσκι να αποκρούει δύσκολα

-24' Κίτρινη στον Λούφτνερ

-25' Σουτ του Κρεΐν εκτός περιοχής, έβγαλε την απόκρουση ο Φαμπιάνο

-26' Διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

-35' Xωρίς φάση τα τελευταία λεπτά, παραμένει καλός ο ρυθμός

-36' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενος, με τον Λοΐζου να σουτάρει και τον Παύλου να κόβει πριν την γραμμή

-36' Απειλούν και οι γηπεδούχοι με τον Ντανίλο να πλασάρει έξω

-39' Σουτ του Σμοβς, άστοχο

-44' Εξαιρετική επέμβαση του Βεσελόφσκι που λέει ξανά όχι στον Κακουλλή!

-Ολοκληρώθηκε το 1ο μέρος. Καλύτερη η Ομόνοια, έφτιαξε αρκετές φάσεις όμως ο Βεσελόφσκι πραγματοποίησε πολύ καλό 45λεπτο. Από την άλλη και οι γηπεδούχοι είχαν ορισμένες επικίνδυνες στιγμές και θα μπορούσαν να σκοράρουν

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο με μια αλλαγή. Ο Ανδρέου στη θέση του Σμοβς

-48' Kίτρινη στον Κονφέ για τράβηγμα στον Κακουλλή

-50' Ο Πικής στη θέση του Ντανίλο - αναγκαστική η αλλαγή

-52' Κάρτα στον Γκόμες για φάουλ

-57' Ευκαιρία για τη Σαλαμίνα αλλά ο Βινίσιους από κοντά δεν έπιασε καλά το σουτ

-61' Πρώτη ανεπίσημη εμφάνιση του Ντούρις, παίρνει τη θέση του Κακουλλή

-61' Ο Βεσελόφσκι εκτός, ο Κίσσας μέσα

-66' Κεφαλιά του Γκόμες, άστοχη

-Καλύτερη μέχρι στιγμής στο 2ο ημίχρονο η Νέα Σαλαμίνα

-69' Διπλή αλλαγή από τον Πάμπο. Μπαραβίκας και Αντιόλο στις θέσεις Σιαθά και Βινίσιους

-75' Διάλειμμα για νερό

-78' Κεφαλιά του Λούφτνερ έξω, καλή στιγμή

-79' Ο Ρέινολντς στη θέση του Κονφέ

-79' Ο Κούσουλος στη θέση του Χούμποτσαν

-81' Απειλεί η Ομόνοια με σουτ του Τιάγκο, βγάζει την απόκρουση ο Κίσσας

-84' Έξω ο Τιάγκο, μέσα ο Τζιωνής

-84' Νικολάου και Λεμέσιος στις θέσεις των Κρεΐν και Βαρέλα

-85' Καλή φάση για τους γηπεδούχους με το σουτ του Παύλου να φεύγει λίγο έξω

-89' Ο Χ"Κωνσταντή στην θέση του Χριστοφόρου

-Tέλος, αρκετά καλό το παιχνίδι όμως οι δυο ομάδες δεν μπόρεσαν να σκοράρουν

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι (61' Κίσσας), Παύλου, Χριστοφόρου (89' Χ"Κωνσταντή), Σμοβς (46' Ανδρέου), Λοράν, Κονφέ (79' Ρέινολντς), Βινίσιους (69' Αντιόλο), Κρεΐν (84' Νικολάου), Σιαθάς (69' Μπαραβίκας), Ντανίλο (50' Πικής), Βαρέλα (84' Λεμέσιος)

-Στον πάγκο Χρίστου, Ποντικός

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Μαυρίας (22' Λοΐζου), Λέτσιακς, Λούφτνερ, Λανγκ, Γκόμες, Γκόμεθ, Μποτεάκ, Χούμποτσαν (79' Κούσουλος), Κακουλλής (61' Ντούρις), Τιάγκο (84' Τζιωνής)