Λύτρωση στις καθυστερήσεις και πρώτη “ερυθρόλευκη” νίκη (Φώτος)

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, ένταση, πάθος και πέντε γκολ η Νέα Σαλαμίνα πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας τον Οθέλλο με 3-2. Ο Ντορεγκαράι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης από το σημείο του πέναλτι χάρισε στην Νέα Σαλαμίνα την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Χωρίς νίκη παραμένει η ομάδα του Οθέλλου.

Στο 5ο λεπτό η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ με τον Ντάκοβιτς. Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Οθέλλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Ναρτίνι στο 24ο λεπτό. Πριν οι δυο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια ο Ντιακιτέ έκανε το 1-2 για την Νέα Σαλαμίνα. Στο 81ο λεπτό ο Οθέλλος ισοφάρισε σε 2-2 με τον Γιάνσεν για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Ντορεγκαράι από το σημείο του πέναλτι να λυτρώσει την ομάδα του κάνοντας το 2-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Δυο δοκάρια για την Νέα Σαλαμίνα, ένα για τον Οθέλλο.

Στο γήπεδο ήταν ο Χρίστος Χαραλάμπους, στο Live του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κλαρκ.

Άρχισε ο αγώνας.

-1' Κατοχή για τη Νέα Σαλαμίνα.

γηγηη

-2' Κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα. Διώχνει δύσκολα ο Νταουντούλ σε νέο κόρνερ.

-3' Πετυχαίνει γκολ η Νέα Σαλαμίνα με τον Ντάκοβιτς ψηλά η σημαία του βοηθού. Η φάση εξετάζεται από το VAR.

-5' Μετρά τελικά το γκολ της Νέας Σαλαμίνας (0-1) με την κεφαλιά του Ντάκοβιτς και αφού η φάση εξετάστηκε από το VAR.

dsadsds

-8' Μεγάλη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα με τον Ντορεγκαράι να αστοχεί από πάρα πολύ καλή θέση.

-10' Κίτρινη κάρτα στον Ναρτίνι του Οθέλλου.

δψχ

-15 (ΣΧΟΛΙΟ) Καλύτερη η Νέα Σαλαμίνα. Εκτός από το γκολ που πέτυχε έχασε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της. Για την ώρα ο Οθέλλος δεν στέκεται καλά στον αγωνιστικό χώρο.

-16' Κίτρινη στον Γκαρσία του Οθέλλου.

-19’ Γύρισμα του Ντορεγκαράι στην μικρή περιοχή δύσκολα διώχνει την μπάλα ο Νταουντούλ.

-24' ΓΚΟΛ/ 1-1 ισοφαρίζει με Ναρτίνι ο Οθέλλος.

Έγινε η σέντρα από δεξία του Μπραμπίλα, στην περιοχή η μπάλα στρώθηκε στον Ναρτίνι ο οποίος με απευθείας σουτ νίκησε τον Μελίσσα για το 1-1.

σσσ

-28' (ΣΧΟΛΙΟ) Κόντρα στην ροή του αγώνα σκόραρε ο Οθέλλος. Και πλέον απέκτησε ψυχολογία και έχει την κατοχή της μπάλας.

-29' Εντυπωσιακή επέμβαση του Μελισσά σε σουτ του Μπραμπίλα.

-33’ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα. Ο Ντουμιρσάι βρίσκει τον Ντορεγκαράι στην μικρή περιοχή και πριν προλάβει να βρει την μπάλα ο Γιάνσεν βάζει την προβολή και διώχνει την μπάλα.

σσσσ

-40' Κίτρινη στον Ντάνκοβιτς.

-44' Οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ με κεφαλιά του Ντορεγκαράι. Άλλη μια μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα.

Έξι λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

-45+5 ΓΚΟΛ/1-2 για την Νέα Σαλαμίνα με τον Ντιαγκιτέ.

dsadasd

Μετά από εκτέλεση κορνερ η μπάλα στρώθηκε στον Ντιακιτέ ο οποίος με πλασέ και μέσα από αρκετούς αντιπάλους έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-2.

Τέλος Α' μέρους.

Άρχισε το β' μέρος.

-46' Αλλαγές για την Νέα Σαλαμίνα, Κατσαρής και Κονέ εκτός και εντός οι Καρλίτος και Φερνάντες.

φδγφ

-49' Σουτ του Ναρτίνι η μπάλα έξω.

-50' Κάθετο ΔΟΚΑΡΙ γιατον Οθέλλο με μακρινό σουτ του Χατζηπασχάλη.

-55’ (ΣΧΟΛΙΟ) Πολύ καλύτερα μπήκε στο Β’ μέρος ο Οθέλλος. Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης ενώ βρήκε την μεγαλύτερη ευκαιρία με το δοκάρι του Χατζηπασχάλη.

-59' Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τη Νέα Σαλαμίνα από την απυεθείας εκτέλεση φαουλ του Μπεχαράνο.

-61' Κίτιρνη στον Χριστοδούλου.

-63' Αλλαγές για τον Οθέλλο εκτός οι Ναρτίνι και Χατζηπασχάλης στις θέσεις τους οι Ράμος και και Ουεσλάτι.

γηγ

-64' Μιγκελίτο εντός, Ντουρμισάι εκτός.

-69' Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα εκτός ο Νάρσινι στη θέση του ο Παπαγεωργίου.

-74' Αλλαγές για τον Οθέλλο εκτός οι Γκαρσία και Κορίνους στις θέσεις τους οι Ποπέσκου και Χάσο.

-78' O Σταμούλης προλαβαίνει τον Ντορεγκαράι και κλέβει την μπάλα πριν ο παίκτης της Νέας Σαλαμίνας πατήσει περιοχή.

-80' ΓΚΟΛ/ Ισοφαρίζει σε 2-2 ο Οθέλλος με τον Γιάνσεν.

σδσδφδσ

Μετά από εκτέλεση κορνερ ο κεντρικός αμυντικός της ομάδας του Οθέλλου πήρε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίκτυα του Μελίσσα για το 2-2.

-84' Τελευταία αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα εκτός ο Μπεχράνο στη θέση του ο Κουσμάνοβιτς.

-88' Κίτρινη στον Λέουκο.

-89’ Ζητάνε πέναλτι οι της Νέας Σαλαμίνας σε χέρι στην περιοχή. Εξετάζεται η φάση από το VAR. Δίνει την παράβαση ο Θεουλή.

φγφγηγ

-90+2 ΓΚΟΛ/Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ντορεγκαράι κάνει το 2-3 για τη Νέα Σαλαμίνα.