Μεγάλο διπλό με χατ-τρικ του "Κινγκ" σε ένα ημίχρονο! (φώτος)

Με τον Κίνγκσλεϊ να κάνει χατ-τρικ στο δεύτερο ημίχρονο, η Νέα Σαλαμίνα πήρε μεγάλη νίκη με 0-3 επί του Ολυμπιακού! Δυο ασίστ από τον Κορέι-α και μια από τον Σίμπσον. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη έφτασε στους 17 βαθμούς και προσπέρασε τους μαυροπράσινους που έμειναν στους 15. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-6' Σουτ του Ντουβεντρού μετά από ωραίο κατέβασμα, έτοιμος ο Κίσσας. Πρώτη τελική

-11' Κάρτα στον Ρέινολντς. Τρίτη και χάνει το ματς με τον Εθνικό

-11' Κίτρινη και στον Αγιτέ

-Δεκάλεπτο στο ματς. Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ καλύτερα και ψάχνει το γκολ

-18' Πολύ καλή στιγμή για τη Σαλαμίνα. Ο Ρέινολντς μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, έξω η μπάλα

-25' Ο Κίκο εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ από δεξιά, ο Κίσσας απομάκρυνε με γροθιές

-Χωρίς μεγάλη φάση εδώ και λίγη ώρα. Πάντως έχει αρκετά καλό ρυθμό το παιχνίδι

-31' Τεράστια ευκαιρία. Γυριστό σουτ του Ντουβεντρού εντός περιοχής και ο Κίσσας με μεγάλη απόκρουση έστειλε σε κόρνερ

-40' Πιο ισοζυγισμένο το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά, η Σαλαμίνα δεν επιτρέπει στον Ολυμπιακό να μπαίνει με τόσο μεγάλη ευκολία όπως προηγουμένως, στην περιοχή της

-43' Κίτρινη στον Χριστοφόρου για φάουλ στον Μπιλάλ

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος με αλλαγή απ' τον Πουρσαϊτίδη. Ο Σίμπσον στη θέση του Νουρ

-47' Ο Ζαχαρίου σε θέση βολής εξ επαφής αλλά τον πρόλαβε ο Λαμπό ακριβώς πριν κάνει του σουτ

-49' Δεύτερη κιόλας φάση για τον Ολυμπιακό στο 2ο μέρος. Ο Ζαχαρίου γύρισε από δεξιά και ο Λαμπό στην προσπάθεια να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι της ομάδας του. Κόρνερ

-53' Καλή φάση για τη Σαλαμίνα μετά από εξαιρετική κατά μέτωπο επίθεση του Σαν Ρομάν. Το συρτό σουτ εκτός περιοχής πήγε λίγο έξω

-56' ΓΚΟΛ 0-1 οι ερυθρόλευκοι! Σίμπσον και Ρέινολντς έπαιξαν το "ένα-δύο", ο πρώτος από αριστερά γύρισε στον Κίνγκσλεϊ και αυτός από κοντά σκόραρε. Πολύ ωραίος συνδυασμός. Υπήρξαν διαμαρτυρίες για οφσάιντ από τους γηπεδούχους. Από το ριπλέι φαίνεται ο Ρέινολντς να είναι λίγο μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό, πριν την πάσα από τον Σίμπσον στο ξεκίνημα της φάσης.

-60' Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2. Στην αντεπίθεση ο Σίμπσον πάτησε περιοχή και πλάσαρε μόλις έξω

-61' Φάση για την ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου τώρα... Ο Αγιτέ έκανε συρτό σουτ, ο Κίσσας απέκρουσε. Εξαιρετικό το δεύτερο μέρος μέχρι στιγμής

-65' Σουτ του Ελουντού εκτός περιοχής, έτοιμος ο Μπάιζα

-68' Διπλή αλλαγή. Ο Οικονομίδης στη θέση του Ακόστα και ο Κα στη θέση του Μπιλάλ

-68' Αλλαγή και για τον Πουρσαϊτίδη. Ο Μαριάνοβιτς αντικαθιστά τον Ρέινολντς

-74' Σουτ του Κα από διαγώνια θέση, πάει έξω

-77' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Κορέιρα γέμισε από αριστερά και ο Κίνγκσλεϊ με κεφαλιά από κοντά δίνει πολύ μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του

-81' Τελευταία αλλαγή απ' τον Πάμπο. Ο Ροτζέριο στη θέση του Σωτηρίου

-82' Καλή ευκαιρία για ακόμα ένα γκολ. Ο Σίμπσον αμαρκάριστος ακριβώς έξω απ' την περιοχή πλάσαρε έξω

-88' Ο Σιαθάς στη θέση του Ελουντού

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

-94' ΓΚΟΛ 0-3! Σκόρερ και πάλι ο Κίνγκσλεϊ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κορέια

-Τέλος το τρίποντο στους ερυθρόλευκους

Ολυμπιακός: Μπάιζα, Ψάλτης, Σωτηρίου (81' Ροτζέριο), Καντέ, Κίκο, Βινίσιους, Ακόστα (68' Οικονομίδης), Ζαχαρίου, Μπιλάλ (68' Κα), Ντουβεντρού, Αγιτέ

-Στον πάγκο Κίρεβ, Σιντιμπέ, Νανίσιο, Κυριάκου, Ανδρέου, Παχίπης

Σαλαμίνα: Κίσσας, Χριστοφόρου, Λαμπό, Ρέινολντς (68' Μαριάνοβιτς), Κορέιρα, Φουστάρ, Σαν Ρομάν, Κωστή, Νουρ (46' Σίμπσον), Ελουντού (88' Σιαθάς), Κίνγκσλεϊ