Μοιρασιά... με ατραξιόν τους νέους (φώτος)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και Αλκή. Νεανική η εντεκάδα της Νέας Σαλαμίνας με πολλούς ποδοσφαιριστές που προέρχονται από τα τμήματα υποδομής. Μέσα οι υπό δοκιμή Αρτεμίου και Dimairo. Ανεπίσημο ντεμπούτο για Barnes Osei και Τomas Wagner. Αρεσε η Αλκή που προηγήθηκε με Ροβίθη και είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Ντεμπούτο ο Facundo Guichón που στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε έδειξε μέρος της κλάσης του. Το γκολ των "ερυθρολεύκων" ο Χρίστου, μετά από δοκάρι του Osei. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο N. Papas Group Αμμόχωστος Επιστροφή.

- Εναρξη στο ματς

- 2' Δυνατό σουτ του Νικολάου από καλό σημείο, ψηλά έξω η μπάλα.

- 17' Ωραία ενέργεια του Αρτεμίου, το σουτ απέκρουσε ο κίπερ Παναγιώτου.

- 19' Πλασέ του Ποντικού μέσα από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.

- 20' Κεφαλιά του Ρόβιθη πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

- 23' Cooling break

- 33' ΓΚΟΛ η Αλκή και 0-1! Ο Ροβίδης ανοίγει το σκορ! Ο Γουίκς εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα έμεινε στην περιοχή και ο Ελλαδίτης άσος νίκησε τον Κίσσα.

- 34' Κεφαλιά του Γουίκς από πλεονεκτική θέση, η μπάλα λίγο άουτ.

Ημίχρονο

Εναρξη Β' ημιχρόνου

- 51' Σουτ από τον Λεμέσιο σταθερά ο Κέλαβα

- 52' Δοκάρι η Άλκη με πλασέ του Ροβίθη

Oι αλλαγές της Αλκής: Κελάβα, Χαραλάμπους, Κατσιατή και Λεονάρντο. Εκτός έμειναν οι Μούζουρος, Ευθυμίου, Σιαπάνης και ο τερματοφύλακας Παναγιώτου.

- 62' Σουτ του Αρτεμίου, άουτ

- 63' Nτεμπούτο (ανεπίσημο) για Νέα Σαλαμίνα ο Osei. Στην θέση του Ποντικού.

φωφωφωφφωωφφωφω

- 66' Κεφαλιά του Ροβίθη μόλις έξω

- 68' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα που ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Χρίστου πήρε το "ριμπάουντ" από το σουτ του Οσεί και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Σημάδεψε το δοκάρι ο Αφρικανός.

- 77' O Φακουντο έκανε την λομπα από το ύψος της περιοχής η μπάλα πέρασε μόλις έξω!

- 86' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φακουντο δοκάρι και έξω!

ΤΕΛΟΣ

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Χατζηκωνσταντή, Χρυσοστόμου, Νικολάου, Λεμέσιος, Αντιόλο, Παπουής, Χρίστου, Ποντικός, Ντιμάριο, Αρτεμίου

Αλκή: Παναγιώτου, Φιλίππου, Μαμαντού, Ευθυμίου, Μούζουρος, Φοινίρης, Πουτζιουρής, Γουίκς, Λίλλης, Σιαπανής, Ροβίθης

Διαιτητής: Νικόλας Νεοκλέους
Βοηθοί διαιτητές: Παύλος Γεωργίου, Ανδρέας Βίκτωρος