Νέα Σαλαμίνα - Πέγεια 2014: “Καθάρισε” την πρόκριση στην παράταση

Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με 3-1 την Πέγεια 2014 και πήρε την πρόκριση για τον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου. Ισόπαλο 1-1 το ματς στην κανονική του διάρκεια( 6’ Ντορεγκαράι/45+1’ Ουεσλάτι), “καθάρισαν” την πρόκριση οι "ερυθρόλευκοι" στην παράταση με τους Νικολάου (92’) και  Ντορεγκαράι (96').

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

-Σέντρα στο ματς.

-2' Πρώτο σουτ στο ματς από τον Ντορεγκαράι, άουτ η μπάλα.

-5' Πέναλτι για την Νέα Σαλαμίνα, μετά από ανατροπή του Τσίκο από τον Σάββα μέσα στην περιοχή.

-6' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα από τα έντεκα βήματα με τον Ντορεγκαράι.

-12' Μακρινό σουτ του Καρίμ, εντελώς άστοχο.

-17' Σουτ από τον Ουεσλάτι, λίγο έξω η μπάλα. Ανέβασε στροφές η Πέγεια μετά το γκολ που δέχτηκε.

-23' Εκτέλεση φάουλ από τον Φελίπε, αμύνεται η Πέγεια.

-29' Καλή σέντρα από τον Τσίκο, δεν προλαβαίνει ο Ντορεγκαράι.

-32΄ Κίτρινη κάρτα στον Φράγκο για φάουλ πάνω στον Ουεσλάτι.

-34' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τυνήσιο, στο τείχος η μπάλα. Έπιασε και το δεύτερο σουτ ο Ουεσλάτι, άστοχο.

-36' Δοκάρι για την Πέγεια. Σέντρα από τον Λουκαΐδη, ο Φερνάντεζ με προβολή στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

-38' Σουτ του Τσίκο, μπλοκάρει ο Μπιελίκοφ.

-41' Κεφαλιά  από τον Ντορεγκαράι, στα χέρια του κίπερ της Πέγειας η μπάλα.

-44' Πέναλτι για την Πέγεια, σε ανατροπή του Φερνάντεζ από τον Λέουκο.

-Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45'+1 ΓΚΟΛ για την Πέγεια. Ο Ουεσλάτι ισοφαρίζει σε 1-1 από την "άσπρη βούλα".

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Μέσα οι Καρλίτος και Μποτεάκ, έξω οι Φράγκος και Σταλόνε.

-49' Σέντρα από τον Λέουκο, από τα δεξιά,  δεν την αξιοποιεί ο Ντορεγκαράι.

-55' Έξω ο Τσίκο, μέσα ο Κλίμοβιτς.

-56' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουεσλάτι, στην αγκαλιά του Κίσσα η μπάλα.

-57' Κίτρινη κάρτα στον Βλάιζτερ.

-61' Καλή στιγμή για την Νέα Σαλαμίνα, μετά από κεφαλιά του Μποτεάκ.

-63΄ Έξω ο Βλάιζτερ, μέσα ο Χαραλάμπους. Έξω και ο Φερνάντεζ, μέσα ο Κοσκόρ.

-64' Για την Νέα Σαλαμίνα μέσα ο Νικολάου, έξω ο Φιάκας.

-67' Κεφαλιά από τον Ντάρκοβιτς, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μποτεάκ, μαζεύει ο Μπιελίκοφ.

-72' Ροτζέριο μέσα, έξω ο Λουκαΐδης.

-78' Μεγάλη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα. Απέναντι από την εστία της Πέγειας, ο Μποτεάκ σουτάρει έξω.

-80' Γύρισμα από τον Ροτζέριο, μπλοκάρει ο Κίσσας.

-84' Διπλή αλλαγή για την Πέγεια. Γουίλερ και Γκιλιάνο μέσα, Καρίμ και Ουεσλάτι έξω.

-90+1' Σουτ από τον Γκιλιάνο, καμιά ανησυχία από τον Κίσσα.

-90+2' Σουτ του Κλίμοβιτς, μαζεύει ο Μπιελίκοφ.

-Τέλος αγώνα το ματς οδηγείται στην παράταση.

- Έναρξη παράτασης...

- 92' ΓΚΟΛ 2-1 για την Νέα Σαλαμίνα. Σέντρα από τα δεξιά, πισινή κεφαλιά από αμυνόμενο της Πέγειας, η μπάλα στρώθηκε στον Νικολάου ο οποίος με όμορφο σουτ νίκησε τον τον Μπιελίκοφ.

-96' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα και 3-1. Σέντρα από τον Νικολάου, κεφαλιά από τον Ντορεγκαράι.

-97' Ευκαιρία για την Πέγεια με τον Κοσκόρ.

-98' Έξω ο Μίλλερ, μέσα ο Χρυσοστόμου.

-Τέλος του πρώτου μέρους της παράτασης.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης.

-110' Εκτέλεση φάουλ από τον Χαραλάμπους, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-119' Κίτρινη κάρτα στον Ντιακιτέ.

Εντεκάδες:

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Ντάτκοβιτς, Μιγκελίτο, Τσίκο, Σταλόνε, Φράγκος, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Φιάκας, Φελίπε, Ντιακιτέ

Στον πάγκοΜελίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Μάντζεκ, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Καρλίτος, Μποτεάκ, Νικολάου, Τολεμές, Μαργκάσα, Βίκτωρος

Πέγεια: Μπιελίκοφ, Φέλιξ, Καρίμ, Ουεσλάτι, Λουκαΐδης, Φερνάντεζ, Σάββα, Βλάιζτερ, Βελκόβ, Στεφάνου, Γιαννούτσος

Στον πάγκο: Καϊρίνος, Μίλλερ, Γιοβάνοβιτς, Κοσκόρ, Μακρής, Διονυσίου, Χαραλάμπους, Γεωργίου, Μιχαηλίδης, Βαν Βελζέν, Χρυσοστόμου, Ροτζέριο.

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
Α' Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
Παρατηρητής: Δημητρίου Βασίλης