ΠΡΟΚΡΙΣΗ με τεσσάρα και... ΝΤΑΝΙΛΟ (Φώτος)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντανίλο που σκόραρε χατ τρικ, η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 4-1 του Αχυρώνα και εξασφάλισε την πρόκριση για τον Β' γύρο του Κυπέλλου Coca - Cola Α΄, Β' Κατηγορίας. Το τέταρτο γκολ ο Κρεχίν, ενώ για τους ηττημένους μείωσε προσωρινά σε 2-1 ο Ντόουσον.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο "Αμμόχωστος" και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξή του αγώνα...

-10' Δεκάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Η Νέα Σαλαμίνα προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό της χωρίς όμως να απειλήσει.

-14 Κεφάλια του Ελευθερίου, μόλις έξω. Καλή στιγμή για τον Αχυρώνα.

-20' Χωρίς φάσεις στο ματς.

-25' Cooling break.

-26' Επανέναρξη.

-28' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Νέα Σαλαμίνα. Το κέρδισε ο Σιαθάς.

-29' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα. Εύστοχη η εκτέλεση πέναλτι από τον Ντανίλο για το 1-0.

-34' Σουτ του Δημοσθένους μόλις έξω.

-40' Μακρινό σουτ του Πική, σταθερά ο Λοΐζου.

-52 Πλασέ του Πική σε ετοιμότητα ο Λοΐζου.

-60' Δυνατό σουτ του Σιαθά σταθερά ο Λοΐζου.

-71' ΔΟΚΑΡΙ για τη Νέα Σαλαμίνα. Κεφάλια του Ντανίλο δοκάρι και έξω.

-75' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με ωραία κεφαλιά του Ντανίλο.

-78' ΓΚΟΛ για τον Αχυρώνα που μειώνει σε 2-1. Με σουτ του Ντόουσον μέσα από την περιοχή μετά από λάθος του Κισσα που έκανε πάσα στον αντίπαλο.

-85' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα. Σκόρερ ξανά ο Ντανίλο με κοντινό πλασέ. Χατ τρικ για τον φορ της Νέας Σαλαμίνας!

-90'ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Κρεχίν, για το 4-1.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίσσας, Σεργίου, Ανδρέου, Βαρέλα, Ντανίλο, Πικής (66'Κρεχίν), Νικολάου, Σιαθάς, Μπαραβίκας, Χριστοφόρου, Σανκό (70'Βινίσιους).

Στον πάγκο οι Βεσελόφσκι, Λεμέσιος, Κρεχίν, Παύλου, Βάγκνερ, Βινίσιους, Οσέι, Σμοβς, Καλογήρου.

ΑΧΥΡΩΝΑΣ: Λοΐζου, Αριστοτέλους, Μενσά (58'Λάμπρου), Δανιήλ, Ταύρου, Στυλιανού, Ελευθερίου (66'Σεμιρτζίδης), Κούρτης, Μαρτή, Οικονόμου, Δημοσθένους.

Στον πάγκο οι Στρατής, Ντόουσον, Σεμιρτζίδης, Χρίστου, Θεοδούλου, Κκονέ, Χάτζιαρος, Λάμπρου, Κουμάσης.