ΕΣΠΑΣΑΝ καρδιές και "Χ" στο φινάλε με... ΦΩΝΕΣ! (φώτος)

Φοβερό ματς που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ολυμπιακός και Πάφος συμβιβάστηκαν στο 1-1. Ο Φαμπρίς Κα στο 80 έβαλε μπροστά την ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου αλλά στο 90+4 ο Λουλίνια μοίρασε το ματς. Φωνές και παράπονα από τους δυο στα τελευταία λεπτά με την Πάφο να διαμαρτύρεται για πέναλτι του Νέμετς και τον Ολυμπιακό για χέρι του Ράσιτς όπου προήλθε το γκολ της ισοφάρισης. Στους 3 βαθμούς ο Ολυμπιακός στους 7 η Πάφος. Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Οικονομίδη. Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα από το Μακάρειο...

- Έναρξη στον αγώνα

- 4' Στημένη μπάλα για την Πάφο, το κεφάλι από τον Αντωνίου, η μπάλα μόλις άουτ!

βγββγ

- 12' Ωραία προσπάθεια του Ζαχαρίου ο οποίος έκανε το σουτ, κόρνερ για τον Ολυμπιακό

- 15' Σουτ του Ντουβεντρού, μαζεύει ο Ρούτκο

-17' Έφυγε στην αντεπίθεση ο Ολυμπιακός με τρεις ποδοσφαιριστές έναντι δυο της Πάφου, ο Χαμντί έχασε την ισορροπία του και έπεσε στο έδαφος με αποτέλεσμα να χαθεί μια σημαντική προϋποθεση για τους "μαυροπράσινους".

- 23' Πιο κινητικός ο Ολυμπιακός, απουσιάζει όμως η μεγάλη φάση μπροστά από τις δυο εστίες.

- 26' Στο έδαφος ο Κίρεφ, αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού...

- 27' Συνεχίζει ο κίπερ του Ολυμπιακού.

- 31' Κακό ματς μέχρι στιγμής, χωρίς ρυθμό, χωρίς φάσεις...

- 32' Κίτρινη στον Αντωνίου

- 34' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πήγε να δημιουργηθεί κίνδυνος, ο Βινίσιους "όπλισε" αλλά τη τελευταία στιγμή ο Πανός απομάκρυνε.

- 43' Ο Πάντσεον βρήκε τον Σακό, ο χαφ της Πάφου ήταν σε θέση οφσάιντ.

Χωρίς την παραμικρή ευκαιρία το παιχνίδι.

ΕΝΑ λεπτό οι καθυστερήσεις.

ΤΕΛΟΣ ημιχρόνου

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 46΄Ωραία προσπάθεια του Οικονομίδη, σέντρα σουτ, μάζεψε ο Ρούτκο.

- 53' Στημένο για την Πάφο, ο Σακό την απευθείας εκτέλεση, η μπάλα άουτ

- 56' Ο Ζαχαρίου κατα μέτωπο έπιασε το σουτ, ο Βαλεριάνος έβαλε το πόδι και εξουδετέρωσε το σουτ.

- 56' Κίτρινη στον Βινίσιους

- 59' Τρομερή ανάπτυξη από την Πάφο, η μπάλα έφθασε στον Βαλεριάνο αυτός το σουτ, απόκρουση του Κίρεφ!

- 60' Κίτρινη ο Ακόστα

- 61' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό με τον Οικονομίδη! Ο αρχηγός του "τακτακαλά" με συρτό σουτ σημάδεψε το δεξί δοξάρι του Ρούτκο.

- 68' Εκτέλεση κόρνερ του Ολυμπιακού, με κεφαλιά ο Αντωνίου στέλνει τη μπάλα παράλληλα της εστίας και νέο κόρνερ.

- 70' Ωραία ντρίμπλα του Σακό, προσπάθησε να βγάλει τετ α τετ τον Νέμετς, ο Κίρεφ σωστή τοποθέτηση.

- 76' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 1-0! Ο Φαμπρίς Κα με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ρούτκο. Τρομερός συνδυασμός Ακόστα-Ντουβεντρού, ο τελευταίος βρήκε όμορφα τον Κα και αυτός με σουτ κεραυνό νίκησε τον κίπερ της Πάφου.

γβγβγβγ

- 88' Κρατάει ο Ολυμπιακός το υπερ του 1-0.

- 89' Κίτρινη ο Πάντσεον

ΠΕΝΤΕ τα λεπτά των καθυστερήσεων!

- 90+1' Φωνές για πέναλτι από πλευράς Πάφου. Μάλιστα ο Νέμετς δέχεται την κίτρινη για διαμαρτυρίες. Ο Σλοβάκος μπροστά από τον Κίρεφ σε διεκδίκηση με τον Σαμπίνια βρέθηκε στο έδαφος. Ο Νεοκλέους ήταν κοντά και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

- 90+3' Κίτρινη στον Σωτηρίου

- 90+4' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 1-1! Ο Λουλίνια μετά από εκτέλεση κόρνερ, από κοντά έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Φωνές από πλευράς Ολυμπιακού για χέρι του Ράσιτς. Σύμφωνα με την επαναληπτική προβολή η μπάλα κτυπάει στο χέρι του επιτιθέμενου (Ράσιτς).