Ομόνοια- Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα: Άνετα και ωραία στον επόμενο γύρο το τριφύλλι

Η Ομόνοια δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου, αφού επικράτησε με 3-0 του Freedom24 ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο μέρος, το τριφύλλι καθάρισε την πρόκριση, χάρη στα γκολ των Κακουλλή (24’) και το υπέροχο σουτ του Λέτσιακς (26’). Το τρίτο γκολ ήρθε στις αρχές του Β’ ημιχρόνου, όταν ο Μπεν Χαλέκ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Δεν απειλήθηκε καθόλου η ομάδα του Ρέιχνταλ.

Συμμετοχή πήρε για πρώτη φορά ο Οζλέρ, που μπήκε αλλαγή στο 58’.

** Στο γήπεδο ο Κωνσταντίνος Κλαρκ, στην περιγραφή του αγώνα ο Αντώνης Κατσαρός.

Έναρξη αγώνα.

-4' Προσπάθεια του Σίμιτς από αριστερά, έκανε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

-5' Εξετάστηκε η φάση από το VAR, χωρίς να υπάρχει κάτι. Συνεχίστηκε το παιχνίδι.

-7' Σουτ του Σίμιτς από καλό σημείο μέσα στην περιοχή, η μπάλα κοντράρει ξανά και απομακρύνεται σε πλάγιο.

-11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λοΐζου από πολύ πλάγια, έδιωξε με γροθιές ο Κοντογιάννης.

-13' Ωραία συνεργασία Λοΐζου-Ψάλτη, άνοιξε λίγο το κοντρόλ ο πρώτος στο τέλος της φάσης και έδιωξε η άμυνα του Freedom24 ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα.

-19' Από καλό σημείο, κεφαλιά του Φράνσον μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φεύγει άουτ.

-24' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Έγινε κλέψιμο στον χώρο του κέντρου, ο Σίμιτς κουβάλησε την μπάλα, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Κακουλλή και έκανε το 1-0.

-25' Κίτρινη κάρτα στον Μπεν Χαλέκ.

-26' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Γιαν Λέτσιακς με υπέροχο σουτ από πλάγια θέση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοντογιάννη για το 2-0.

-33' Έπεσε ο ρυθμός μετά το δεύτερο γκολ της Ομόνοιας. Η ομάδα του Ύψωνα κρατάει λίγο περισσότερο μπάλα, χωρίς όμως να απειλεί την Ομόνοια.

-35' Ενέργεια του Λοΐζου, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Φράνσον που έκανε σουτ, όμως δεν βρήκε στόχο.

-37' Σουτ του Μπεζούς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Ο Ουκρανός ζητάει χέρι. Το VAR εξέτασε τη φάση και λέει πως δεν υπάρχει κάτι. Στην επαναληπτική προβολή φάνηκε η μπάλα να χτυπάει στο χέρι του παίκτη του Ύψωνα, αλλά έκανε κίνηση για να αποφύγει την μπάλα.

-39' Παραλίγο αυτογκόλ για την ομάδα του Ύψωνα, όταν μετά από σέντρα, η μπάλα κόντραρε, ο Χριστοδούλου την έστειλε προς την εστία της ομάδας του, όμως ο Κοντογιάννης κατάφερε να την διώξει.

-40' Κεφαλιά από κοντά του Φράνσον, στέλνει και πάλι την μπάλα άουτ.

-44' Νέα ευκαιρία για την Ομόνοια, με τον Μπεζούς να κάνει σταμάτημα με το στήθος στην περιοχή και αμέσως γυριστό σουτ, όμως ο Κοντογιάννης θα διώξει σε κόρνερ.

-45' Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

1321

Αλλαγή για την Ομόνοια: Ο Αμού στη θέση του Λοΐζου.

Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο.

-48' Σουτ του Λέτσιακς, ο Κοντογιάννης έπεσε στην γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ.

-48' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μπεν Χαλέκ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!

-51' Δοκάρι για την Ομόνοια! Μετά την επιμονή του Μπεζούς και του Φράνσον, έκανε την σέντρα ο Ουκρανός, ο Αμού κάνει το σουτ και η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

-57' Τριπλή αλλαγή για τον Ύψωνα: Ρουσιάς, Τιάγκο και Γεωργίου στη θέση των Καρασάουσκς, Χαραλάμπους και Μπεν Κμαγιάλ.

-58' Τριπλή αλλαγή και για την Ομόνοια: Μπαίνουν οι Χαραλάμπους, Ζαχαρίου και Οζλέρ στη θέση των Κακουλλή, Μπεζούς και Σίμιτς.

-64' Σουτ του Οζλέρ από πλάγια αριστερά, ο Κοντογιάννης διώχνει.

-71' Αλλαγή για την Ομόνοια: Ο Νικόλας Παναγιώτου στη θέση του Λέτσιακς.

-74' Αλλαγή για την ομάδα του Ύψωνα: Έξω ο Πάνκοφ στη θέση του ο Οκκαρίδης.

-82' Κίτρινη κάρτα στον Οφορνάντου.

-82 Αλλαγή για την ομάδα του Ύψωνα: Έξω ο Μπεν Χαλέκ, στη θέση του ο Κκώστης.

-90' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Ψάλτης, Κουλιμπαλί, Κακουλλής (58' Οζλέρ), Λοΐζου (46' Αμού), Φράνσον, Λέτσιακς (71' Παναγιώτου), Μπασιρού, Σίμιτς (58' Ζαχαρίου), Λανγκ, Μπεζούς (58' Χαραλάμπους).

Στον πάγκο: Παπαστυλιανού, Κελεπέσιης, Μάθιους, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μίλετιτς, Ανδρέου, Χαραλάμπους, Οζλέρ, Αμού, Προκοπίου.

FREEDOM24 ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ ΎΨΩΝΑ: Κοντογιάννης, Μπεν Χαλέκ (82' Κκώστης), Χριστοδούλου, Χαραλάμπους (57' Τιάγκο), Καρασάουσκς (57' Γεωργίου), Πάνκοφ (74' Οκκαρίδης), Πουτζιουρής, Κέζος, Οφορνάντου, Κυριάκου, Μπεν Κμαγιάλ (57' Ρουσιάς).

Στον πάγκο: Θεοδωράκης, Ντούριν, Ντζάλμα, Μπράνκο, Κβάσιουκ, Ρουσιάς, Γεωργίου, Οικονομίδης, Οκκαρίδης, Τιάγκο, Κκωστης, Πετκόφ.

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Μεταξάς Μιχάλης
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος