Το τυπικό... με ΤΡΙΑΡΑ! (Φώτος)

Ολοκληρώθηκε και τυπικό κομμάτι και η Ομόνοια βρίσκεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Κόκα Κόλα. Το απόγευμα της Τετάρτης (22/01), οι "πράσινοι" υποδέχθηκαν τον Ερμή στην ρεβάνς του υπέρ τους 0-5 του πρώτου αγώνα και... σφράγισαν την πρόκριση με δεύτερη νίκη, αυτή την φοιρά με 3-0. Δύο γκολ ο Ντάρμπισαϊρ (στο πρώτο μέρος) και ένα ο Μίκου (στο δεύτερο μέρος).

-5' Πεντάλεπτο στο ματς, χωρίς κάποια καλή τελική.

-9' Κεφαλιά του Ντάρμπισαϊρ από κοντά, μάζεψε ο Αντωνίου.

-13' Σουτ του Χριστοφή από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.

-15' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Πίεση ψηλά, κλέψιμο του Τζιωνή, ασίστ του Μίκου και εύστοχο πλασέ του Ντάρμπισαϊρ για το 1-0!

-20' Μέτριος ο ρυθμός, η Ομόνοια έχει την κατοχή χωρίς ωστόσο να είναι πιεστική.

-27' Γύρισμα του Χριστοφή από αριστερά εντός περιοχής, έπεσε και μπλόκαρε ο Αντωνίου.

-29' Μακρινό σουτ του Κύπρου, σταθερά ο Κυριακίδης.

-36' Πέναλτι για την Ομόνοια, το κέρδισε ο Μαυρίας. Ο Ελλαδίτης αρχικά πάτησε την μπάλα και στην συνέχεια μπερδεύτηκαν τα πόδια του με αυτά του Ούλριχ.

-37' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Ντάρμπισαϊρ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 2-0.

-42' Κλασική ευκαιρία για τον Ερμή. Ο Μπουλά έφυγε στην πλάτη της άμυνας... φάτσα με τον Κυριακίδη αλλά το γύρισμα του προς τον Παπαθανασίου δεν ήταν σωστό.

-46΄ Σουτ του Εζρά από καλή θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Αντωνίου.

-47' Κόρνερ του Εζρά, πλασέ του Μίκου, έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Γαβριήλ.

-52' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ασίστ του Τζιωνή, κοντρόλ και άψογο πλασέ του Μίκου για το 3-0!

-59' Πρώτη κίτρινη στο ματς, ο Κούσουλος για φάουλ στον Ντεβέσα.

-62' Τριπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Περέιρα, Κακουλλής και Χαραλάμπους αντί Μαυρία, Ντάρμπισαϊρ και Εζρά.

-63' ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια! Ο Χριστοφή έγινε κάτοχος της μπάλας εντός περιοχής και έκανε το γύρισμα, με τον Μίκου να... σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

-67' Διπλή αλλαγή για τον Ερμή. Μπελά αντί Παπαθανασίου και Γεωργίου αντί Ε. Αντωνίου.

-73' Αλλαγή για τον Ερμή. Καϊσερλίδης αντί Ντεβέσα.

-76' Ο Αντωνίου βγήκε απ' την περιοχή του και έδιωξε με τα πόδια, η μπάλα χτύπησε στον Μίκου, ο φορ της Ομόνοιας επωφελήθηκε αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει αφού ανακόπηκε απ' την αντίπαλη άμυνα.

-79'Μακρινό σουτ του Μπουλά, σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

-84' Ο Κακουλλής... άδειασε τον Ούλριχ εντός περιοχής, ο αμυντικός τον ανέτρεψε από πίσω αλλά δεν δόθηκε το πέναλτι. Απ' την ένταση που ακολούθησε, οι Λούφτνερ και Μαρλόν.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κυριακίδης, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Μαυρίας (62'Περέιρα), Μανρίκε, Κούσουλος, Τζιωνής, Μίκου, Χριστοφή, Εζρά (62'Χαραλάμπους), Ντάρμπισαϊρ (62'Κακουλλής).

Στον πάγκο οι Νικολάου, Περέιρα, Λέζιακς, Παναγιώτου, Ορτέγα, Τιάγκο, Χαραλάμπους, Λοΐζου, Κακουλλής.

ΕΡΜΗΣ: A. Αντωνίου, Γαβριήλ, Μάρλον, Παπαθανασίου (67'Μπελά), Μπουλά, Κυριάκου, Κύπρου, Λοϊζίδης, E. Αντωνίου (67'Γεωργίου), Ντεβέσα (73'Καϊσερλίδης), Ούλριχ.

Στον πάγκο οι Πάρντο, Θεοχάρους, Μπελά, Καϊσερλίδης, Ορφανίδης, Σαρ, Σαμάρας, Γεωργίου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κούσουλος, Λούφτνερ / Μαρλόν.

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Γερασίμου Παναγιώτης