Ομόνοια - ΠΟΞ: Πρόκριση με ανατροπή και δεύτερη νίκη (φώτος)

Η Ομόνοια νίκησε με 2-1 τον Π.Ο Ξυλοτύμπου στη ρεβάνς για τη φάση των "16" και πέρασε και τυπικά στον επόμενο γύρο. Στο πρώτο ματς να θυμίσουμε η ομάδα του Μπεργκ είχε νικήσει με 5-0. Ο ΠΟΞ άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Τζαΐλσον, με την Ομόνοια να φέρνει τούμπα το ματς με δύο γκολ του Φώτη Παπουλή (37’, 66’) και να παίρνει την νίκη.

H ιστοσελίδα μας σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το ΓΣΠ...

-Σέντρα στο ματς.

-3' Πέναλτι για τον ΠΟΞ, σε ανατροπή του Γκονσάλβες από τον Ευαγγέλου.

23333333335

-4' ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους! Ο Τζαΐλσον νίκησε τον Ουζόχο από τα έντεκα βήματα - Δείτε το εδώ

-10' Κρατά μπάλα η Ομόνοια μετά το γκολ και προσπαθεί να αντιδράσει.

-20λεπτο στο ΓΣΠ χωρίς κάποια καλή φάση μετά το γκολ. Το τριφύλλι κρατά μπάλα και ψάχνει τους ανοικτούς χώρους.

-36' Εκτέλεση κόρνερ από τον Κίκο, διώχνει με γροθιές ο κίπερ του ΠΟΞ.

-37' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια. Εκτελέστηκε το κόρνερ από τον Χαραλάμπους, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Παπουλή και από κοντά ο Ελλαδίτης έκανε το 1-1. Δείτε το εδώ.

-41' Σουτ του Χρίστου, μαζεύει ο Μιλοσάβλεβιτς.

-43' Ωραίο πλασέ από τον Ασάντε, σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

-Δύο τα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

-49' Μακρινό σουτ από τον Χαραλάμπους, άστοχο.

-54' Καλή στιγμή για τον ΠΟΞ με σουτ του Γκίμπσον.

-61' Γύρισμα του Τζαίλσον, αμύνεται ο Μπασιρού.

-64' Μέσα ο Φωτίου, έξω ο Γκίπσον.

-64' On field review για πέναλτι υπέρ της Ομόνοιας σε χέρι του Νέτο.

-66' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Παπουλή από τα έντεκα βήματα. Δείτε το εδώ.

-67' Αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα οι Ζαχαρίου και Κακουλλής, έξω οι Ψάλτης και Ασάντε.

-73' Σουτ του Καλλένου, άουτ η μπάλα.

-80' Έξω οι Παπουλής και Χρίστου μέσα οι Χρυσομήλης και Λαός.

-83' Αλλαγές και πάλι στο ματς. Έξω ο Νικολάου, μέσα ο Κωνσταντίνου για τον ΠΟΞ. Μπασιρού έξω και Μιξ μέσα για την Ομόνοια.

-86' Σουτ του Ζαχαρίου, διώχνει σε κόρνερ ο Μιλοσάβλεβιτς.

-89 Τριπλή αλλαγή για τον ΠΟΞ. Μέσα οι Δημητρίου, Μούζουρος και Παρούτης, έξω οι Μιλοσάβλεβιτς, Ναβάρο και Καλλένος.

-Τρία τα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+3' Δοκάρι για την Ομόνοια, με σου του Λαού.

Ομόνοια: Ουζόχο, Ψάλτης, Κίκο, Ευαγγέλου, Παναγιώτου, Μπασιρού, Ασημένος, Χαραλάμπους, Χρίστου, Παπουλής, Ασάντε

Στον πάγκο: Παναγή, Κυριακίδης, Γιούστε, Λαός, Λέζιακς, Μιξ, Ζαχαρίου, Λοϊζου, Χρυσομήλης, Κακουλλής, Τσέποβιτς

Π.Ο Ξυλοτύμπου: Μιλοσάβλεβιτς, Νέτο, Γκονσάλβες, Τζαίλσον, Καλλένος, Νικολάου, Ντομίνγκες, Μπιατουμουσόκα, Γκίμπσον, Κάστρο, Δημητρίου.

Στον πάγκο: Μοράρου, Δημητρίου Κ, Μούζουρος, Ροντρίγκες, Ασσιώτης, Φωτίου, Παρούτης, Κωνσταντίνου, Μελάς.

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηράκλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας