Τελικός Βετεράνων/ Κυπελλούχος η Ομόνοια με μεγάλη ανατροπή! (Φώτος)

Με δύο γκολ στα τελικά στάδια του αγώνα, η Ομόνοια επικράτησε με 3-2 της Αναγέννησης στον τελικό του Κυπέλλου Βετεράνων και κατέκτησε το τρόπαιο!

Η Αναγέννηση προηγήθηκε με 1-0 και 2-1, ωστόσο το "τριφύλλι" με γκολ των Οδυσσέως και Νικολαΐδη στα τελευταία λεπτά, ανέτρεψε τα εις βάρος του δεδομένα και έφτασε στην κατάκτηση.

ρκθ

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο "ΓΣΠ" και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

θι,υθιξμθξυι
Οι αρχηγοί των δύο ομάδων, Κώστας Καϊάφας και Ιάκωβος Ρούσος μαζί με τους διαιτητές

-5' Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Έξω ο Γεωργίου, μέσα ο Οδυσσέως.

-10' Έχει την πρωτοβουλία η Ομόνοια. Καμία τελική μέχρι στιγμής.

-13' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση! Βαθιά μπαλιά του Ρούσου, η μπαλα έφυγε απο τα χέρια του τερματοφύλακα, ακολούθησε... μελέ στην περιοχή της Ομόνοιας και ο Ανδρέου από κοντά πλάσαρε εύστοχα για το 1-0!

-20' Καλή στιγμή για την Δερύνεια. Σουτ ο Γιωρκάτζιης μπλοκάρει ο κίπερ της Ομόνοιας.

-26' Σουτ του Οδυσσέως για λίγο άουτ! Καλή φάση για την Ομόνοια.

-27' Σουτ Καϊάφα απέκρουσε ο Λουκά σωτήρια.

-30' Τέλος ημιχρόνου.

-38’ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ωραίο κοντρόλ του Μάρη και πλασε εντός περιοχής, για το 1-1!

-54' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση! Με κεφαλι, ο Κώστας Γεωργίου σκόραρε για το 2-1, έξι λεπτά πριν το τέλος!

-59' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Οδυσσέως από κοντά ισοφάρισε σε 2-2!

-60+3' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια!! Ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά, με κεφαλιά ο Νικολαΐδης έκανε το 3-2!

-ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ, Κυπελλούχος η Ομόνοια!

ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Λουκά Λ, Κωνσταντίνου, Δημοσθένους, Γιαννακού, Γιωρκάτζιης, Λουκά Κ,Σιαήλης, Ευσταθίου, Ρούσος, Γεωργίου, Ανδρέου.

Στον πάγκο οι: Χρίστου, Ζαχαρίου, Μιχαήλ, Βιολάρης, Κιλές, Ιωάννου, Καραγιάννης, Πέτρου, Αντωνίου.

OMONOIA: Πολυβίου, Νικολαΐδης, Γεωργίου, Προεστός, Μούσκος, Παναγιώτου, Καϊάφας, Καλοθέου, Ποντικός, Χατζηπαντελίδης, Μάρης.

Στον πάγκο: Ρίκι, Πραξιτέλους, Οδυσσέως, Μανώλη, Νικολάου, Μαύρος, Δημητριάδης, Ηλία, Καλοθέου, Λοΐζου.

nteyuhm nthy

**Μετά από κλήρωση τυπικά γηπεδούχος ομάδα είναι η Αναγέννηση Δερύνειας.

**Τον αγώνα διαιτητεύει ο Ανδρέας Σολωμού με βοηθούς διαιτητές τους Ανδρέα Χαραλάμπους και Αντώνη Χατζηγιάννη. Τέταρτος διαιτητής ο Γιάννης Χαννή.