Την ήττα με 4-0 γνώρισε στην φιλική αναμέτρηση με την Βίσλα Πλοκ η Πάφος FC.

Σκόρερς για τη Βίσλα ο Kuświk με χατ-τρικ και ο Szwoch.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα που έγινε στην Πολωνία:

- Σέντρα στο ματς

Με τις γαλάζιες φανέλες η Πάφος, με τις μαύρες η Βίσλα.

6' Κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα η Πάφος.

12' Μακρινό σουτ για την Πάφο από τον Ibrahim η μπάλα άουτ

18' Σουτ για τη Βίσλα, η μπάλα μόλις άουτ. Καλύτερη η Βίσλα πλέον βρίσκεται συνεχώς στην περιοχή της Πάφου.

27΄ Επανακτά τον έλεγχο η Πάφος και απειλεί με στημένες μπάλες.

29' Ευκαιρία για την Πάφο! Σουτ του Μπεριγκό αποκρούει ο Dahne!

30' Ευκαιρία και για τους Πολωνούς με σουτ εντός περιοχής. Η μπάλα πέρασε μόλις πάνω από το οριζόντιο!

37' Ευκαιρία για την Πάφο... Τρομερό μακρινό σουτ του Φόλπρεχτ, εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ από τον κίπερ της Βίσλα

38΄ ΓΚΟΛ 1-0 η Βίσλα. Ο Szwoch με δυνατό μακρινό σουτ νίκησε τον Rudko.

42' Νέα ευκαιρία για τους Πολωνούς, αυτή τη φορά ο Rudko απέκρουσε εξ επαφής!

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

Έναρξη δευτέρου μέρους

53' Δεν έχουμε κάποια αξιόλογη φάση ακόμα στην επανάληψη

70' Πιέζει για δεύτερο γκολ η Βίσλα.

74' Ευκαιρία για την Πάφο! Ο Νέμετς με πλάτη στην εστία έκανε το γυριστό σουτ όμως η μπάλα προσέκρουσε στους αμυντικούς

77' ΓΚΟΛ 2-0 η Βίσλα. Μετά από γυριστό σουτ εντός περιοχής της Πάφου, η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι με τον Kuświk να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει σε κενό τέρμα.

81' ΓΚΟΛ 3-0 η Βίσλα με εύστοχο πέναλτι του Kuświk

85΄Μικρή σύρραξη μεταξύ των παικτών. Τα πνεύματα ηρεμούν γρήγορα και το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.

90' ΓΚΟΛ 4-0 η Βίσλα με ωραίο μακρινό σουτ του Kuświk που φτάνει σε χατ-τρικ.