Πάφος FC - Ουντινέζε: Το "γύρισαν" σε ένα λεπτό οι Ιταλοί

Η Πάφος FC ηττήθηκε με 2-1 στη φιλική αναμέτρηση που έδωσε στην Αυστρία απέναντι στην Ουντινέζε. Η ομάδα του Μπεργκ μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0, χάρη σε γκολ του Ζάιρο στο 19'. Στο δεύτερο μέρος ο Νορβηγός έριξε στον αγώνα νέα εντεκάδα, με την Ουντινέζε να ανεβάζει στροφές, να πιέζει και να γυρίζει το παιχνίδι μέσα σε ένα λεπτό, σκοράροντας στο 88' και στο 89'.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Σέντρα στο ματς.

-5' Κεφαλιά του Μπάριτς, λίγο έξω η μπάλα.

-8' Σουτ του Ζάιρο, μπλοκάρει ο Padelli.

j

-Έχει την κατοχή της μπάλας η Πάφος, το πρώτο εικοσάλεπτο του ματς.

-19' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Ζάιρο. Έγινε η σέντρα από τον Ζουνίνιο, με τον αρχηγό της Πάφου να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα (ΕΔΩ).

j

-23' Cooling break.

-30' Πολύ καλή η παρουσία της Πάφου στο πρώτο μισάωρο του αγώνα.

-36' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντράγκομιρ, κεφαλιά από τον Κβίντα στα σώματα παικτών της Ουντινέζε η μπάλα, καταλήγει σε κόρνερ.

-41' Σουτ του Σεμέδο από πλάγια θέση, έξω η μπάλα.

-42' Σουτ του Ebosele, διώχνει ο Κβίντα.

-Σχόλιο ημιχρόνου: Πάρα πολύ καλή η παρουσία της Πάφου στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Χένιγκ Μπέργκ είχε την κατοχή της μπάλας καθ' όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο.

-Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

- 46' Νέα εντεκάδα για τον Μπέργκ. Στο ματς πέρασαν οι Βαλακάρι, Αντωνίου, Φουρ, Αμντουσαλάμοφ, Φυλαχτού, Παπαστυλιανού, Λέιτε, Μιχαήλ, Παλάσιος, Ταβάρες, Γκονζάλες.

-58' Σουτ του Παπαστυλιανού, μαζεύει ο κίπερ της Ουντινέζε.

-67' Κόρνερ για την Ουντινέζε, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-68' Cooling break.

-71' Σουτ από τους Ιταλούς, στα σώματα των παικτών της Πάφου η μπάλα.

-73' Νέο συρτό σουτ από παίκτη της Ουντινέζε, άουτ η μπάλα.

-75' Ο Palumbo σούταρε αυτή τη φορά, εντελώς άστοχο.

-82' Εξαιρετική απόκρουση από τον Γκονζάλεζ. Ο κίπερ της Πάφου έπιασε ένα δυνατό σουτ και γλύτωσε το γκολ.

-87' Σουτ του Ebosele.

-88' ΓΚΟΛ για την Ουντινέζε με τον Samardzic.

-89' ΓΚΟΛ για την Ουντινέζε με τον Success.

-Τέλος αγώνα

Η αρχική εντεκάδα της Πάφου: Αντός, Δημητρίου, Μπάιριτς, Κβίντα, Ζουνίνιο, Ντράγκομιρ, Χότσκο, Ζοάο Πέδρο, Σεμέδο, Αλ Γκαντιούι, Ζάιρο.

Η αρχική εντεκάδα της Ουντινέζε: Padelli, Abankwah, Benkovic, Guessand, Ebosele, Pereyra, Jajalo, Makengo, Palumbo, Pafundi, Pussetto.