Στη κλούβα προπονητής για στημένα/"2-0 στο ημίχρονο, 2-3 τελικό!"

Απίστευτα πράγματα στη Ρουμανία σε αγώνα της Β΄ κατηγορίας της χώρας ανάμεσα σε FC Snagov και Turris ο οποίος έληξε με 2-3 για την φιλοξενούμενη.

Σ' ένα παιχνίδι στο οποίο ο προπονητής της φιλοξενούμενης ομάδας, Marius Baciu συνελήφθη από τις Αρχές και οδηγήθηκε σε κλούβα της Αστυνομίας ενώ μετά από λίγο οδηγήθηκε άμεσα στον Εισαγγελέα.

Σύμφωνα με Ρουμάνικες πηγές ο Baciu κατηγορείται για ξέπλυμα χρήματος και φοροδιαφυγή ενώ φαίνεται να είναι μπλεγμένος σε στημένα παιχνίδια, ένα από αυτό το σημερινό! Ο αγώνας εξελίχθηκε με ύποπτο τρόπο καθώς η γηπεδούχος προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 και η ομάδα του Baciu το γύρισε στην επανάληψη. Πάντα με τις ίδιες πηγές ο προπονητής είχε μια συγκρατημένη συμπεριφορά κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο έγινε πιο ενεργητικός.

Πάντως ένας από τους ποδοσφαιριστές του κράτησε υποστηρικτική στάση και δήλωσε υπέρ του Μπάτσιου... "Δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες. Δεν υπάρχει τίποτα περίεργο. Ούτε πριν το ημίχρονο, ούτε μετά. Είμαστε όλοι αναστατωμένοι. Θέλαμε να κερδίσουμε. Είμαστε κοντά του. Στο τέλος του αγώνα έδωσε χρήματα σε κάποιο συμπαίκτη μου για να αγοράσει χυμό και δεν επέστρεψε ποτέ".