Κ13/Η πρωταθλητές στην επιτραπέζια αντισφαίριση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ ΣΤΑ ΑΓΟΡΙΑ U13 ΚΑΙ Ο ΟΝΗΣΙΛΟΣ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U13 ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ευαγόρας Λακατάμιας και Ονήσιλος Λακατάμιας κατέκτησαν το παγκύπριο διασωματειακό πρωτάθλημα αγοριών και κοριτσιών U13 αντίστοιχα στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση  για την αγωνιστική περίοδο 2023/2024.

Η ΠΟΕΠΑ διοργάνωσε στις 12, 13 και 14 Απριλίου 2024 στην αίθουσα της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο Ευάγγελος Φλωράκης τα ομαδικά πρωταθλήματα αγοριών και κοριτσιών U13 με την συμμετοχή 15 ομάδων. Οι μικροί αθλητές και αθλήτριες παρουσίασαν ωραίο θέαμα και άφησαν αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον της Κυπριακής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Ο Ευαγόρας Λακατάμιας (φωτογραφία 1) αναδείχθηκε πρωταθλητής αγοριών U13  κερδίζοντας στον τελικό την ΕΝΥ Υψωνα  (φωτογραφία 2) με 3-1 μετά από ένα δυνατό αγώνα. Για την ομάδα του Ευαγόρα Λακατάμιας  τις νίκες πέτυχαν δύο ο Γ. Τζιάμπος και μία στο διπλό Γ. Τζιάμπος / Γ. Τζιάμπος .  Για την ομάδα της ΕΝΥ Υψωνα  την νίκη σημείωσε ο Λ. Φωτάκος .

Στην αναμέτρηση για την 3η-4η θέση νικητής το Canderel ΑΠΟΕΛ (φωτογραφία 3) με 3-0 επί της  Ανατολής Λατσιών (φωτογραφία 4).

11. Μαυρομμάτης Αγ. Παύλου

Στην κατηγορία των κοριτσιών U13 πρωταθλήτρια στέφθηκε η ομάδα του Ονήσιλου Λακατάμιας (φωτογραφία 5) με τις αθλήτριες Μ. Λοίζου,                           Κ. Βασιλείου, Ι. Τζιάμπου και Μ. Διονυσίου. Την δεύτερη θέση κατέλαβε το Αθλητικό Σωματείο Πολεμίδια με τις αθλήτριες Ε. Χριστοφή και Ε. Γκαζάνη. (φωτογραφία 6).