Ισοπαλία στο "Κίτιον"

Ισόπαλο 4-4 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο "Κίτιον" για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ ανάμεσα στην ΑΕΚ κα την Ανόρθωση.

Η ενημέρωση της "Κυρίας":

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα μας συμβιβάστηκε στην ισοπαλία με την ΑΕΚ, με 4-4.

Αν και ξεκινήσαμε καλύτερα το παιχνίδι και είχαμε τις ευκαιρίες και τις προϋποθέσεις να προηγηήθουμε, οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν αυτοί προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0. Παρά τη ψυχρολουσία, η ομάδα μας ανασυντάχθηκε άμεσα και ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα πριν την λήξη του ημιχρόνου, χάρις σε δύο γκολ του Γκαούτσο. Ωστόσο αναγκαστήκαμε να συνεχίσουμε το παιχνίδι, χωρίς τον Ζιαν Κάρλος που αποχώρησε τραυματίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε νωρίς την ισοφάριση. Προηγηθήκαμε εκ νέου με τον Γκαούτσο, ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει. Τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ήταν δραματικά και αμφίρροπα, με την ομάδα μας να προηγείται με 4-3 χάρις σε γκολ του Κουλουμπρή, ωστόσο να δέχεται την ισοφάριση, με την ΑΕΚ αγωνιζόμενη με flying goalkeeper.

Το σκορ δεν άλλαξε ούτε στα τελευταία λεπτά του αγώνα και έτσι η ομάδα μας συμβιβάστηκε στην ισοπαλία.