Ματσάρα, θρίλερ και back to back το ΑΠΟΕΛ στα πέναλτι!

Τρομερός τελικός Κυπέλλου στο Futsal, με το ΑΠΟΕΛ να επικρατεί της πρωταθλήτριας ΑΕΛ 5-4 στα πέναλτι! Στην κανονική διάρκεια 4-4, στην παράταση 5-5. Eίναι το 5ο κύπελλο για το ΑΠΟΕΛ, 2ο συνεχόμενο.

Ο συνεργάτης της ιστοσελίδας μας Χρίστος Χαραλάμπους, μετέφερε τα πάντα ζωντανά από το "Κίτιον" Αθλητικό Κέντρο στη Λάρνακα…

-Όπως είναι γνωστό, η Εκτελεστική Επιτροπή της ΚΟΠ αποφάσισε ο τελικός να διεξαχθεί χωρίς φιλάθλους. Μόνο 40 άτομα από κάθε ομάδα έχουν δικαίωμα να παρακολουθήσουν δια ζώσης τον τελικό.

-Εδώ το τρόπαιο

Έναρξη...

Από το 1ο λεπτό ο Ράφαελ σκόραρε για την ΑΕΛ!

15:00 πριν από το τέλος του ημιχρόνου, παραμένει το 0-1 για την ΑΕΛ. Η Λεμεσιανή ομάδα μπορούσε για 2ο γκολ αλλά ο Ψηλογένης είπε ΟΧΙ στον Χατζηγεωργίου

13:10 ΓΚΟΛ/Ο Ρεζάλα ισοφαρίζει!

12:10 Ευκαιρία με Ομήρου για το ΑΠΟΕΛ, δεν βρήκε στόχο

-Κίτρινη στον Κ.Ανδρέου (ΑΕΛ)

11:32 ΓΚΟΛ/Ο Ιακώβου το 2-1 για το ΑΠΟΕΛ!

-Κίτρινη στον Σκαρπάρη (ΑΠΟΕΛ)

09:27 Άστοχο τελείωμα του Φαμπρίτσο

09:08 Τρομερή άμυνα από τον Σκαρπάρη, δεν έγινε το 2-2

8 λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου, παραμένει το 2-1 για το ΑΠΟΕΛ, καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής, 3 γκολ και ευκαιρίες εκατέρωθεν

-Πρόβλημα με Ρεζάλα για το ΑΠΟΕΛ, πέρασε εκτός για λίγο

07:06 ΓΚΟΛ ο Φαμπρίτσο το 2-2!

ΓΚΟΛ/Τρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Γκόις με κεφαλιά το 3-2 για το ΑΠΟΕΛ!

Ημίχρονο (Η ΑΕΛ προηγήθηκε, το ΑΠΟΕΛ το... γύρισε, απάντησαν οι "γαλαζοκίτρινοι" της Λεμεσού, έκλεισε το ημίχρονο με γκολ για το ΑΠΟΕΛ. Πολύ καλός τελικός, σε καλή βραδιά οι κίπερ των ομάδων Ψηλογένης και Μιχαλίτσης).

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

17:00 παραμένει το 3-2

14:30 Νέα μεγάλη απόκρουση του Ψηλογένη σε σουτ του Τσακανιά

11:10 ΓΚΟΛ/O Γκεβάρα το 3-3, ισοφαρίζει η ΑΕΛ!

10 λεπτά πριν από το τέλος, στα ίσα ο τελικός

08:24 ΓΚΟΛ η ΑΕΛ με τον Κωνσταντίνο Ανδρέου, προβάδισμα για τη Λεμεσιανη ομάδα, 4-3!

06:06 Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ με Χατζηγεωργίου, άστοχος από κοντά

05:25 Πλησίασε στο 4-4 το ΑΠΟΕΛ με Γκόι, σωστή αντίδραση από Μιχαλίτση

05:01 ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Ομήρου, 4-4!

4 λεπτά πριν από το τέλος, μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ με Γκεβάρα

Κίτρινη στον Γκεβάρα

03:55 Δοκάρι με Γκόι το ΑΠΟΕΛ!

03:03 Σουτ ο Κρέκος, ο Ψηλογένης για άλλη μία φορά είχε την... απάντηση

02:15 Μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ με Ομήρου, από κοντά ήταν άστοχος

Τέλος στην κανονική διάρκεια, 4-4. Πάμε στην παράταση!

Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της δεκάλεπτης παράτασης

03:13 ΓΚΟΛ 5-4 η ΑΕΛ με σκόρερ τον Χατζηγεωργίου!

02:33 Κίτρινη στον Μιχαλίτση, έντονες διαμαρτυρίες από τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ

ΓΚΟΛ/Δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης ισοφάρισε το ΑΠΟΕΛ με τον Ομήρου!

-Πρόβλημα με το φωτεινό πίνακα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης

-Όλα OK με το φωτεινό πίνακα, ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο της παράτασης. Ακόμη 5 λεπτά, αν δεν υπάρξει νικητής, η... κούπα θα κριθεί στα πέναλτι!

Κίτρινη στον Ιακώβου

03:30 πριν το τέλος, 5-5

03:12 Στην αντεπίθεση το ΑΠΟΕΛ, ο Δημητρίου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μιχαλίτση

01:47 Νέα ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με Ομήρου, απόκρουση του Μιχαλίτση

Ευκαιρίες για την ΑΕΛ δευτερόλεπτα πριν το τέλος, αλλά ο Ψηλογένης φώναξε... παρών για πολλοστή φορά

Τέλος, 5-5 πάμε στη διαδικασία των πέναλτι!