ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια: "Πράσινο" με Buzzer Beater το αιώνιο (φώτος)

Tρομερό αιώνιο στο Λευκόθεο με την Ομόνοια να πανηγυρίζει την νίκη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ με 4-3 με Buzzer Beater του Μπεϊσόλα ο οποίος πέτυχε το 2ο του γκολ στο παρκέ. Τα άλλα δύο γκολ των νικητών οι Ελ Κέμπε και Λακούφης. Για τους "γαλαζοκιτρίνους" σκόραραν οι Σκαρπάρης(2) και Ρεζάλα. Με την νίκη αυτή η Ομόνοια πάτησε κορυφή με 34 βαθμούς και... περιμένει την ΑΕΛ. Στους 20 και την 3η θέση οι "γαλαζοκίτρινοι"

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- Έναρξη...

- Γρήγορος ρυθμός στα πρώτα δύο λεπτά και από τις δύο ομάδες...

- 5' Καλύτερα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η Ομόνοια...

- 7' ΓΚΟΛ 1-0 για την Ομόνοια. Λάθος του Σκαρπάρη, έκλεψε ο Λακκούφης που με πλασέ άνοιξε το σκορ.

- 10 λεπτά στον αγώνα. Καλός ρυθμός στον αγώνα. Οι δύο ομάδες το προσπαθούν να φτάσουν σε γκολ.

- 14' ΓΚΟΛ 1-1 για τον ΑΠΟΕΛ. Εύστοχο κοντινό πλασέ του Σκαρπάρη από πλάγια θέση.

- 17' Έφτασε τα πέντε φάουλ ο ΑΠΟΕΛ. Στο επόμενο η Ομόνοια θα εκτελέσει δεκάμετρο πέναλτι

- 18' Κίτρινη στον Σέζαρ για φάουλ στον Ιακώβου...

- 20' Δεκάμετρο για την Ομόνοια... Εκτέλεσε ο Μπεϊσόλα, απέκρουσε ο Ψηλογένης

- Ημίχρονο...

- Έναρξη...

- 23' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ. Σουτ του Κονσεϊσάο, απέκρουσε ο Σκαμπύλης και στην συνέχεια η μπάλα στο δοκάρι.

- 25' ΓΚΟΛ 2-1 για την Ομόνοια. Δυνατό διαγώνιο σουτ του Ελ Κέμπε Τ. ο οποίος νίκησε τον Ψηλογένη.

- 27' Όπως ξεκίνησε, έτσι συνεχίζεται το παιχνίδι. Τρομερός ο ρυθμός...

- 30' Δοκάρι για την Ομόνοια με κοντινό πλασέ του Μπεϊσόλα.

- 31' ΓΚΟΛ 2-2 για τον ΑΠΟΕΛ. Σκόρερ με σουτ έξω από την περιοχή ο Ρεζάλα

- 32' ΓΚΟΛ 3-2 για τον ΑΠΟΕΛ. Σουτ του Σκαρπάρη, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε στα δίκτυα του Σκαμπύλη.

- 34' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ μετά από σουτ του Σκαρπάρη...

- Έξι λεπτά για το τέλος...

- 38' ΓΚΟΛ 3-3 για την Ομόνοια. Ωραία συνεργασία με τελικό αποδέκτη τον Μπεϊσόλα όπου από κοντά έγραψε το 3-3.

- 40' Αποβολή για Σκαρπάρη με δεύτερη κίτρινη σε φάουλ στον Μπεϊσόλα...

- 40' ΓΚΟΛ 4-3 για Ομόνοια με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεϊσόλα