Φοβερό ντέρμπι, ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια το "μοίρασαν" στην πρεμιέρα (φώτος)

Ντέρμπι ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια στο Λευκόθεο το βράδυ της Παρασκευής για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Futsal, με τους "αιώνιους" της Λευκωσίας να συμβιβάζονται στο 2-2 μετά από φοβερό παιχνίδι. Γρήγορος ρυθμός, πάρα πολλές φάσεις και τέσσερα γκολ. Οι γαλαζοκίτρινοι προηγήθηκαν 2-0 (Ιακώβου, Κουλουμπρής), οι πράσινοι ισοφάρισαν (Μανώλη, Ελ Κέμπε) ενώ το ΑΠΟΕΛ έχασε δεκάμετρο πέναλτι στο τελευταίο λεπτό.

Μάθε πρώτος τι ψήνεται στην Parimatch και κέρδισε μια ψησταριά!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-Μπήκαν δυνατά στο πρώτο τρίλεπτο οι ομάδες, πολύ γρήγορος ο ρυθμός και πολλά τα σουτ

-4' Δοκάρι για το ΑΠΟΕΛ με σουτ του Σκαρπάρη

-6' Δυο διαδοχικά σουτ από παίκτες του ΑΠΟΕΛ, ο Σκαμπύλης έβγαλε τις εξαιρετικές αποκρούσεις

-7' Πολύ καλή απόκρουση από τον Ψηλογένη τώρα, στο σουτ του Στυλιανού

-9' Δοκάρι και η Ομόνοια σε σουτ του Πρέα

-Εξαιρετικός ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτo

-10' ΓΚΟΛ 1-0 οι γαλαζοκίτρινοι με σουτ του Ιακώβου μετά από κομπίνα σε φάουλ!

-12' ΓΚΟΛ 2-0 το ΑΠΟΕΛ με ένα σουτ-κεραυνό από τον Κουλουμπρή!

-15' Δοκάρι η Ομόνοια σε σουτ του Αλεξίου

-18' Εξ επαφής ο Ιωάννου δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα, μεγάλη φάση για τους πράσινους

-18' ΓΚΟΛ 2-1, η Ομόνοια μειώνει με πλασέ του Μανώλη στην κίνηση!

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το β' μέρος

-21' Τρίτο δοκάρι για τους πράσινους με ένα κεραυνό του Μαντέλι

-23' ΓΚΟΛ 2-2 ισοφαρίζει η Ομόνοια με τον Ελ Κέμπε!

-Το τριφύλλι μπήκε πολύ δυνατά στο 2ο μέρος και ισοφάρισε πολύ νωρίς

-Μισή ώρα παιχνιδιού. Ένα πραγματικό ντέρμπι με φοβερό ρυθμό και πολλές φάσεις

-Πλησιάζουμε το τελευταίο πεντάλεπτο. Έπεσε λίγο ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Πολύ φυσιολογικό αφού είναι το πρώτο παιχνίδι της σεζόν και οι φουτσαλιστές τα έδωσαν όλα από το ξεκίνημα

-Tελευταία τρία λεπτά στο ντέρμπι...

-Δεκάμετρο πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ, 25 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, μετά το έκτο φάουλ της Ομόνοιας

-40' Δοκάρι στην εκτέλεση πέναλτι του Κουλουμπρή, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του Σκαμπύλη και μετά στο... σίδερο