«Πράσινο» το «αιώνιο»! (φώτος)

Πήρε το αιώνιο ντέρμπι η Ομόνοια νικώντας με 8-5 το ΑΠΟΕΛ σε ένα φοβερό ματς στο Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Futsal.

Το ματς είχε πολύ γρήγορο ρυθμό και πολλά τέρματα με τις ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ καθ' όλη τη διάρκεια. Η Ομόνοια στα τελευταία 5 λεπτά όταν το σκορ ήταν 5-5 σκόραρε άλλα τρία γκολ μέχρι το τέλος και πήρε την πολύτιμη νίκη.

Για την Ομόνοια σκόραραν οι Ντα Σίλβα (2', 7', 35', 40'), Κουλουμπρής (20', 31', 33') και Μαντέλι (39') και για τον ΑΠΟΕΛ οι Κονσεϊσάο (5'), Χρ. Ιακώβου (14'), Ομήρου (24') και Δημητρίου (27', 34').

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 6-1 η Ομόνοια.

Κίτρινες κάρτες

Ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας Κωνσταντίνος Κουλουμπρής θα εκτίσει την ποινή του στην 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Γίνε τώρα συνδρομητής σε ένα από τα αθλητικά πακέτα της Cablenet, για να απολαμβάνεις όλη τη δράση

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη:

- Έναρξη της πρώτης περιόδου... *Το χρονόμετρο στο φουτσαλ ξεκινά στα 20 λεπτά και μετράει ανάποδα:

17' ΓΚΟΛ η Ομόνοια... Ο Μπεισόλα πίεσε τον αντίπαλο κέρδισε την μπάλα έκανε το πλασέ για το 1-0.

15' ΓΚΟΛ 1-1 για το ΑΠΟΕΛ με τον Γκόις. Ο Κουλούππας έκανε το γύρισμα στον Γκοις που από κοντά νίκησε τον Σκαμπύλη

12' ΓΚΟΛ 2-1 η Ομόνοια με τον Μπεϊσόλα που έκλεψε έκανε ντρίμπλα και βρέθηκε σε θέση βολής εκτελώντας εύστοχα για το δεύτερο του γκολ

7' 2-2 με τον Ιακώβου το ΑΠΟΕΛ. Ο Ομήρου σούταρε ο Σκαμπύλης απέκρουσε, η μπάλα έφτασε στον Ιακώβου που από κοντά και σε κενό τέρμα ισοφάρισε σε  2-2

5' Ο Σκαρπάρης σε κενό τέρμα δεν βρήκε στόχο. Μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ.

1' ΓΚΟΛ 3-2! Ο Μαντέλι έβγαλε τρομερή πάσα-σκάψιμο στον Κουλουμπρή που με εξουδετερωμένο τον κίπερ του ΑΠΟΕΛ έγραψε το 3-2

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ - Ωραίο ντέρμπι με την Ομόνοια να έχει το προβάδισμα με το στενό 3-2.

Έναρξη β΄μέρους

16' ΓΚΟΛ 3-3 ο ΑΠΟΕΛ... Ο Γκοις έκανε το πλασέ με τον Σκαμπύλη να αποκρούει, ο Ομήρου πήρε "ριμπάουντ" κι από κοντά ισοφάρισε

13' ΓΚΟΛ 3-4 ο ΑΠΟΕΛ! Ο Σκαρπάρης έκανε την πάσα με τον Δημητρίου να σκοράρει!

10' ΓΚΟΛ 4-4 η Ομόνοια! Ο Μπεισόλα βρήκε τον Κουλουμπρή ο οποίος απο κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

8' ΓΚΟΛ 5-4 η Ομόνοια. Τρομερό κατέβασμα και σουτ από τον Κουλουμπρή για το 5-4!

7' ΓΚΟΛ 5-5 ο ΑΠΟΕΛ! Ο Δημητρίου από κοντά νίκησε τον Σκαμπύλη για το 5-5

5' ΓΚΟΛ 6-5 η Ομόνοια ξανά μπροστά με τον Μπεισόλα που κάνει χατ-τρικ!

1' ΓΚΟΛ 7-5 ο Μαντέλι προ κενής εστίας!

6'' ΓΚΟΛ με πέναλτι ο Μπεϊσόλα! 8-5 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ