ΑΕΚ: Aποκλεισμός από Τelenet Giants Antwerp

Προσπάθησε αλλά χωρίς επιτυχία η Πετρολίνα ΑΕΚ, με την ομάδα της Λάρνακας να γνωρίζει την ήττα με 76-60 στον ημιτελικό με αντίπαλο την Τelenet Giants Antwerp και να γνωρίζει τον αποκλεισμό στον προκριματικό γύρο του FIBA Europe Cup που διεξάγεται στο Κόσσοβο.

Γίνε τώρα συνδρομητής σε ένα από τα αθλητικά πακέτα της Cablenet, για να απολαμβάνεις όλη τη δράση

H ΑΕΚ βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από το ξεκίνημα και έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο στο -8 και όταν πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου στο -9. H ομάδα της Λάρνακας προσπάθησε να μειώσει, αλλά οι Βέλγοι συντηρούσαν διψήφιες διαφορές και στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρέθηκαν στο +12, με τα δεδομένα να μην μπορούν να διαφοροποιηθούν ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 9-17, 24-33, 40-52, 60-76