ΑΠΟΕΛ/ Εύκολη νίκη με ΑΕΛ (Φώτος)

Με το ΑΠΟΕΛ να κερδίζει άνετα την ΑΕΛ ολοκηρώθηκε ο αγώνας στο Λευκόθεο, στο πλαίσιο της 21η αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League.

Πάρε €5 Δωρεάν Στοίχημα Χωρίς Κατάθεση από Parimatch

Δείτε το δελτίο Τύπου που εξέδωσε το ΑΠΟΕΛ για το παιχνίδι:

"Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την ΑΕΛ στο Λευκόθεο με 96-67 για την 21η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League. Η επόμενη υποχρέωση της καλαθοσφαιρικής ομάδας είναι τέλος Φεβρουαρίου απέναντι στον ΑΠΟΠ.

Πολύ δυνατά μπήκε στο παρκέ ο ΑΠΟΕΛ. Οι γαλαζοκίτρινοι ήταν απόλυτα συγκεντρωμένοι και εύστοχοι και έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη. Οι παίχτες του κ. Νικόλα Παπαδόπουλου προηγήθηκαν με 29-16 στο 1ο δεκάλεπτο και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το +16, 58-42.

Στην 3η περίοδο, η εικόνα της ομάδας μας ήταν ανάλογη με το ξεκίνημα και με σοβαρότητα αύξησε το προβάδισμα της σε 86-59.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίχτες μας έκαναν συντήρηση δυνάμεων, αύξησαν ελαφρώς τη διαφορά και κέρδισαν με 96-67.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-16, 58-42, 86-59, 96-67"