PAYABL EKA ΑΕΛ - KB Peja: Στον τελικό οι Λέοντες!

PAYABL EKA ΑΕΛ - KB Peja:  Στον τελικό οι Λέοντες!

Σε ένα αγώνα πραγματικό ντέρμπι στο “Νίκος Σολομωνίδης” η PAYABL EKA ΑΕΛ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της KB Peja του Κοσόβου με σκορ 99-94 στον ημιτελικό του F4 της Delasport Balkan League.

Μαζί με την συγκλονιστική στήριξη του κόσμου της η ΑΕΛ πήρε τη νίκη και πλέον την Κυριακή αντιμετωπίζει την Sigal Prishtina, επίσης από το Κόσοβο, στον τελικό της διοργάνωσης στο “Νίκος Σολομωνίδης” .

Τη διαφορά για την ΑΕΛ έκανε το τρίτο δεκάλεπτο όπου στο επιμέρους σκορ πέτυχε 10 πόντους περισσότερους από τους Κοσοβάρους.

Τρομερή ατμόσφαιρα από τους ΑΕΛίστες όπου δεν σταμάτησαν να τραγουδούν λεπτό βοηθώντας την ομάδα τους να πάρει τη μεγάλη πρόκριση.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 49-50, 79-70, 99-94

Το kerkida.net σας ενημέρωσε για την εξέλιξη του αγώνα… Δείτε επίσης πιο κάτω το βίντεο του αγώνα από το κανάλι της Delasport Balkan League.

- Έναρξη με μικρή καθυστέρηση

PAYABL EKA ΑΕΛ - KB Peja

1η περίοδος: 2-2, 6-2, 9-6, 13-11, 18-15, 21-22

2η περίοδος: 21-28, 24-30, 29-30, 34-30, 34-35. 41-40, 46-48, 49-50

Ημίχρόνο

3η περίοδος: 53-50, 61-52, 66-56, 68-56, 75-63, 77-66, 79-70

4η περίοδος: 81-73, 86-79, 89-80, 89-83, 92-85, 92-88, 96-88, 96-91, 97-91, 99-94