Η ΕΝΠ νίκησε το ΑΠΟΕΛ

Πρεμιέρα με νίκη για την ΕΝΠ στο καλαθοσφαιρικό πρωτάθλημα. Νίκησε με 77-63 το ΑΠΟΕΛ.

Tα δεκάλεπτα: 14-18, 33-34, 55-49, 77-63

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!

Eνημέρωση από cyprusbasket.net

Η ΕΝΠ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο φετινό μαραθώνιο αφού επιβλήθηκε του ΑΠΟΕΛ -που παρουσιάστηκε χωρίς 3 ξένους- με 77-63. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί για ένα μόνο ημίχρονο (όπου και προηγήθηκαν με 33-34) με τον Μπόγιο να είναι εντυπωσιακός όμως δεν είχε τις λύσεις αφού η ομάδα του Κακιούζη με Ντούραμ και Ουίλιαμς άλλαξε ταχύτητα και έφτασε στο πρώτο ροζ φύλλο.

Οι γαλαζοκίτρινοι ξεκίνησαν ορεξάτοι και με πρωταγωνιστή τον Μπόγιο (που σημείωσε νωρίς-νωρίς 12 πόντους) προηγούνταν στο ξεκίνημα και με την ομάδα του Κακιούζη να είναι κάπως νευρική και άστοχη κρατήθηκαν μπροστά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (33-34).

Το δεύτερο ημίχρονο οι βυσσινί μπήκαν πιο δυνατά, περιορίζοντας τα ατού του Χουγκάζ και τρέχοντας σερί 20-6 προηγήθηκαν με 53-40. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι συντηρούσαν ή διεύρυναν το προβάδισμά τους και πήραν τη νίκη με 77-63 με ηγέτες τους Ντούραμ και Ουίλιαμς που σημείωσαν από 18 πόντους. Φωτεινό σημείο για τους φιλοξενούμενους η παρουσία του νεαρού Ανδρέα Κωνσταντίνου που σημείωσε 14 πόντους σε 19 λεπτά και γέμισε υποσχέσεις για το μέλλον!