Stop στο "Νεάπολη/Επιστροφή"

Η Ολυμπιάδα πήρε σημαντική νίκη την Τρίτη στο Νεάπολη Επιστροφή αφού επικράτησε του Property Gallery Απόλλων με 3-2 σετ και πλησίασε στους τρεις πόντους την ομάδα της Λεμεσού.

Η νίκη της Ολυμπιάδας ήλθε με φοβερή ανατροπή, αφού έχανε με 0-2 σετ.

Οι «γαλάζιες» «κόλλησαν» δεύτερη ήττα στη σειρά και έμειναν πέντε πόντους μακριά από την κορυφή δυσκολεύοντας την προσπάθεια κατάκρησης του τίτλου.

Μετά από ένα σπουδαίο πρώτο σετ ο Property Gallery Απόλλων πήρε προβάδισμα με 25-27 για το 0-1.

Ο Property Gallery Απόλλων ήταν πολύ καλύτερος στο δεύτερο σετ το οποίο «καθάρισε» με 15-25 και πήρε σοβαρό προβάδισμα με 0-2 σετ.

Η Ολυμπιάδα όμως επανήλθε και έμεινε ζωντανή αφού με πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε το τρίτο σετ με 25-14 μειώνοντας σε 1-2 σετ.

Η ομάδα της Νεάπολης πήρε τα πάνω της και έλεγξε το τέταρτο σετ. Αφού προηγήθηκε 16-12 και 20-14. Με αντεπίθεση η ομάδα της Λεμεσού μείωσε στον πόντο 24-23 αλλά η Ολυμπιάδα πήρε τον πόντο και ισοφάρισε το ντέρμπι σε 2-2 σετ.

Μετά το αρχικό 03-03, η Ολυμπιάδα πήρε το ισχνό προβάδισμα στο σκορ έως και δυο πόντων 08-06, ενώ με την αλλαγή του τερέν πήρε ακόμα δυο πόντους και το αύξησε σε τέσσερις 10-06.

Η ομάδα της Νεάπολης έμοιαζε το φαβορί για τη νίκη και αφού ξέφυγε με 14-09 κέρδισε με 15-09 και πήρε τη νίκη με 3-2 εξασφαλίζοντας τη νίκη και το δίποντο.