"Έπεσε" για πρώτη φορά στην ιστορία της!

Για πρώτη φορά στην ιστορία της μετά από 17 συνεχείς παρουσίες στην Α Κατηγορία, η ΑΕ Καραβά θα αγωνίζεται με τη νέα σεζόν στη Β’. Η ήττα της Παρασκευής από την Ολυμπιάς Φρενάρους με 0-3 στο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» τέσσερις αγώνες πριν το φινάλε ήταν καθοριστική αφού η προσφυγική ομάδα δεν προλαβαίνει.

Από την άλλη η Ολυμπιάς Φρ. πήρε μια πολύ σημαντική νίκη που της επιτρέπει να ελπίζει στην παραμονή και την αποφυγή της 8ης θέσης.

Η Ολυμπιάς Φρενάρους μετά από ανταγωνιστικό αγώνα κέρδισε στο πρώτο σετ 21-25 σε 23’ και προηγήθηκε.

Μάχη έγινε στο δεύτερο σετ με την ομάδα του Φρενάρους να επικρατεί 25-27 σε 31’, εξασφαλίζοντας γερό προβάδισμα 0-2.

Η ΑΕ Καραβά μπήκε καλύτερα στο τρίτο σετ και πήρε την πρωτοπορία 06-03. H Ολυμπιάς ισορρόπησε και προηγήθηκε 11-13, αλλά η ΑΕ Καραβά βρέθηκε ξανά μπροστά 19-17. Ωστόσο ,με αντεπίθεση η Ολυμπιάς κέρδισε 23-25 σε 31’ και έστειλε την ΑΕ Καραβά στη Β Κατηγορία.