Μεγάλη νίκη με ανατροπή ο Korantina Homes Παφιακός

Mεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη που τον εδραιώνει στην 3η θέση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Γυναικών Α Κατηγορίας πέτυχε ο Korantina Homes Παφιακός. Σε εξ αναβολής αγώνα για την 10η αγωνιστική η ομάδα του Κωνσταντινίδη κέρδισε τον Property Gallery Απόλλωνα στο «ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ» και ανέβηκε στους 25 βαθμούς ξεπερνώντας ένα πολύ δύσκολο εμπόδιο. Η ομάδα της Λεμεσού με 14 βαθμούς βρίσκεται στην 5η θέση δυο αγώνες πριν το τέλος της ρέγκιουλαρ σίζον.

Ο Korantina Homes Παφιακός κέρδισε με ανατροπή αφού στο πρώτο σετ έχασε με 25-22 σε ένα πολύ κλειστό σετ που οι Λεμεσιανές ήταν καλύτερες και πιο πειστικές στα τελικά στάδια. Η ομάδα του Letsiev ξέφυγε με 23-20 και πήρε το σετ 25-22.

Κλειστό ήταν και το δεύτερο σετ που κέρδισε ο Korantina Homes Παφιακός 23-25, ισοφάρισε σε 1-1 και έφερε τον αγώνα στα μέτρα της. Στο τρίτο σετ η ομάδα της Πάφου έλεγξε πλήρως τον αγώνα, κέρδισε 16-25 και ανέτρεψε το σκορ 1-2. Στο τέταρτο σετ ο Korantina Homes Παφιακός έδειξε σφιγμό, πήρε ένα δύσκολο σετ με 21-25 και τον αγώνα με 1-3 σετ.

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ (D. LETSIEV): Shaidullina, Πέτρου Ε. Saini, Πέτρου Ελ., Jenkins, Λάμπρου – Λίμπερο 1: Χριστοφόρου, Λίμπερο 2: Ζακχαίου.

Korantina Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ): Κωνσταντίνου, Da Silva, Βatista, De Souza, Θεοτή, Ιορδάνους – Λίμπερο: Στεφάνου.

Μετά την ολοκλήρωση των εκκρεμοτήτων στην Α Κατηγορία Γυναικών τα δεδομένα διαμορφώθηκαν στη βαθμολογία ως εξής:

Ανόρθωση (31-06) 29
Robo Markets ΑΕΛ (29-09) 27
Korrantina Homes Παφιακός (26-12) 25
Ολυμπιάδα Ν. (26-16) 21
Property Gallery Απόλλων (18-21) 14
ΑΕΚ (12-26) 09
UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου (07-31) 05
Ομόνοια (04-32) 02