13 στα 13 η Ομόνοια!

ΠΑΦΙΑΚΟΣ - ΟΜΟΝΟΙΑ 2-3(15-25, 23-25, 25-23, 25-19, 16-18)

Συνεχίζει την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα η Ομόνοια που κέρδισε στην Πάφο με 3-2 σετ τον Παφιακό, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αυτή ήταν η 13η νίκη της Ομόνοιας σε ισάριθμους αγώνες.

Ενημέρωση από ΚΟΠΕ

Δύσκολη νίκη πέτυχε η Ομόνοια μέσα στην Πάφο κερδίζοντας με 2-3 τον Kuutio Homes Παφιακό στην Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» σε 131’ σε εξ αναβολής αγώνα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Ανδρών. Οι δυο ομάδες πρόσφεραν φοβερό θέαμα θυμίζοντας τα ντέρμπι που μας συνήθισαν τα προηγούμενα χρόνια.

Η Ομόνοια ήταν ανώτερη στο πρώτο σετ και επικράτησε 15-25 σε 22’ και προηγήθηκε 0-1. Στη συνέχεια ο αγώνας ήταν πολύ ενδιαφέρον με τις δυο ομάδες να προσφέρουν πολύ ανταγωνιστικό σετ και τον Kuutio Homes Παφιακό να ισοφαρίζει 1-1 αφού κέρδισε 25-23 σε 28’. Η ομάδα της Πάφου ανέτρεψε το σκορ αφού επικράτησε στο τρίτο σετ 25-23 σε 34’ και ανέτρεψε το σκορ προηγούμενος με 2-1 σετ.

Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι στο τέταρτο σετ και επικράτησαν 19-25 σε 25’ και ισοφάρισαν 2-2 σετ. Στο τάϊ – μπρέϊκ έγινε συγκλονιστικό σετ με την Ομόνοια να κερδίζει 10-09 και 17-16 για να επικρατήσει τελικά 16-18 σε 22’ και να κερδίσει με 3-2 σετ.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (R. VASSILIEV): Kollo, Παναγιωτίδης, Costa Da Silva, Σκορδής, Προδρόμου,Εerma – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου – Αλλαγές:

OMONOIA (Σ. ΣΑΒΒΑ): Dvoranen, Felicio, Μαυρομμάτης, Godoi Da Silva, Αλεξίου, Ελευθερίου – Λίμπερο: Πάπας.

Διαιτητές: Ανδρέας Δανιήλ – Μέμνων Αντώρκας.