Η ΑΕΛ στην παράταση το ΑΠΟΕΛ (φώτος)

Η ΑΕΛ νίκησε με 4-3 το ΑΠΟΕΛ στην παράταση και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Νέων U19 Α', Β', Γ' Κατηγορίας. Στο 90λεπτο οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν στο 3-3, με τον Σατσιά να σκοράρει στο 90΄ και να στέλνει το ματς στην παράταση. Το νικητήριο γκολ για την ΑΕΛ στο 92΄ ο Αντωνίου. Το kerkida.net ήταν στην Έρημη. Δείτε φωτογραφίες.

Πάρε €5 Δωρεάν Στοίχημα Χωρίς Κατάθεση από Parimatch

Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο 3΄ με τον Ορφανίδη, η ΑΕΛ ισοφάρισε αρχικά στο 28΄ με τον Νικολεττίδη και στο 39΄ έφερε τούμπα το ματς με τον Κυριάκου. Στο 76΄ ο Κυριάκου ξανά σκόραρε για το 3-1, μείωσε ο Ορφανίδης στο 79΄ και ο Σατσιάς το 3-3 στο 90΄. Στο 92΄ το τελικό 4-3 ο Παναγιώτης Αντωνίου.

ΑΕΛ: Κυριάκου, Φραντζής, Μελαναρκίτης, Κυριάκου Χ, Κέρκεζ, Σαββίδης, Νεοφύτου, Αντωνίου, Λοίζου, Νικολεττίδης

ΑΠΟΕΛ: Θεοδουλίδης, Πιτσιλλίδης, Καζακαίος, Παπαθανασίου, Σατσιάς, Δημητρίου, Γαβριήλ, Κουτσάκος, Χαζτηπαναγιώτου, Ορφανίδης, Καλογήρου