K17 AEΛ-ΑΠΟΕΛ (Φωτορεπορτάζ)

Το αήττητο και χωρίς καμία απώλεια ΑΠΟΕΛ συνεχίζει την εκπληκτική πορεία στο πρωτάθλημα Κ17 πετυχαίνοντας το 13/13 και έχει αυξήσει τη διαφορά από τη δεύτερη Δόξα στους 10 βαθμούς.  (Η Δόξα έχασε στην Λεμεσό από τον Απόλλωνα με 3-0)

Οι γαλαζοκίτρινοι πανηγύρισαν το διπλό επί της ΑΕΛ με 5-3.  Το σκορ άνοιξε ο Παναγιώτης Αντωνίου για τους γηπεδούχους στο 18'.  Στην συνέχεια το ΑΠΟΕΛ σημείωσε τέσσερα γκολ πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Αντώνη Σεραφείδη (19'), τον Νικόλα Κουτσάκο (27', 35') και ένα αυτογκόλ στο 38'.

Πάρε €5 Δωρεάν Στοίχημα Χωρίς Κατάθεση από Parimatch

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ μείωσε σε 4-3 με τέρματα των Ανδρέα Γεωργίου (52') και Φερνάντο Γκαρσία (68') ενώ το ΑΠΟΕΛ στο 79' με γκολ του Μάριου Κοκκινόφτα κλείδωσε τη νίκη.

σ

Το ΑΠΟΕΛ βρίσκεται στην κορυφή με 39 βαθμούς ενώ η ΑΕΛ στην έβδομη θέση με 24 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική το ΑΠΟΕΛ θα υποδεχθεί την ΠΑΕΕΚ Κερύνειας ενώ η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Οθέλλο Αθηαίνου.

Η ιστοσελίδα μας ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στο Κοινοτικό Στάδιο Κολοσσίου και σας μεταφέρει φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση.

***Τα επόμενα 24ωρα θα ακολουθήσουν δηλώσεις από τον επιθετικό του ΑΠΟΕΛ Souleiman Sohna.