K19 AEΛ-ΑΠΟΕΛ (Φωτορεπορτάζ)

Η ΑΕΛ πανηγύρισε την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Νέων Κ19 μετά τη μεγάλη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ με 4-3 στην παράταση, έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι. (3-3 η κανονική διάρκεια)

Πάρε €5 Δωρεάν Στοίχημα Χωρίς Κατάθεση από Parimatch

Εξαιρετικός και αθλητοπρεπέστατος αγώνας με εναλλαγές στο σκορ αλλά και των συναισθημάτων με πλούσιο θέαμα με επτά γκολ από δύο πολύ καλές ομάδες με σπουδαία ταλέντα. Ο αγώνας έγινε κεκλεισμένων των θυρών λόγω των νέων μέτρων που πάρθηκαν για τον κορονοϊό.

Το ΑΠΟΕΛ άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Πάρη Ορφανίδη στο 3ο λεπτό.  Η ΑΕΛ απάντησε με τους Άδωνη Νικολεττίδη στο 28' και τον Μάριο Κυριάκου στο 39'.  Στο β' μέρος ο Μάριος Κυριάκου με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 3-1 στο 76' αυξάνοντας το δείχτη του σκορ για τους κίτρινους της "Λεμεσού".  Στη συνέχεια ο Πάρης Ορφανίδης σκόραρε και αυτός για δεύτερη φορά στο 79' και μείωσε σε 3-2 για το ΑΠΟΕΛ δίνοντας ξανά νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.  Το ΑΠΟΕΛ που κυνήγησε την ισοφάριση, στο 90 έφερε το ματς στα ίσα με τον Γιάννη Σατσιά, στέλνοντας τις δύο ομάδες στην παράταση.

Με την έναρξη της παράτασης η ΑΕΛ μπήκε πιο δυνατά και σκόραρε το τέταρτο γκολ με τον 17χρονο Παναγιώτη Αντωνίου (92') ο οποίος πέρασε ως αλλαγή.  Γκολ το οποίο έμελε να ήταν το καθοριστικό όπου έστειλε τους Λέοντες στην ημιτελική φάση του κυπέλλου.

Άλλοι δύο αγώνες διεξήχθησαν την Τετάρτη (11/3) για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Νέων U19 Α', Β', Γ' Κατηγορίας. Πρόκριση στα ημιτελικά για Ανόρθωση και Καρμιώτισσα. Ο αγώνας Πάφος FC - ΑΕΚ θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 18 Μαρτίου.

Η Ανόρθωση με γκολ στο 90+4 κέρδισε την Ομόνοια με 1-0 και η Καρμιώτισσα προκρίθηκε εύκολα με 7-0 κόντρα στην Αγία Νάπα.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο Κοινοτικό γήπεδο Ερήμης και σας μεταφέρει πλούσιο φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση με 200+ κλικς.

***Τα επόμενα 24ωρα θα ακολουθήσουν δηλώσεις από τον αρχηγό της ΑΕΛ Χάρη Καψό.