Φιλικός συμβιβασμός για ΑΠΟΕΛ και Ολυμπιακό/Κ16

Εκμεταλλευόμενοι τη διακοπή του πρωταθλήματος και θέλοντας να κρατήσουν σε εγρήγορση τους ποδοσφαιριστές τους οι δυο ομαδες τα είπαν φιλικά στις γηπεδικές εγκαταστάσεις του PASCAL λαμβάνοντας πάντοτε υπόψη τα μέτρα ασφαλείας βάση του Πρωτοκόλλου της ΚΟΠ και του διατάγματος του Υπουργείου Υγείας, χωρίς την παρουσία φιλάθλων

Σε καλή αγωνιστική κατάσταση έδειξαν ότι βρίσκονται  και οι δυο ομαδες .

Χρήσιμα συμπεράσματα είχαν την ευκαιρία να βγάλουν οι δύο προπονητές Νεκτάριος Αλεξάνδρου και Κυριάκος Χαϊλής

Για την ιστορία να πούμε πως ο φιλικός αγώνας τελείωσε με αποτέλεσμα 2-2

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 1-0 με τον Σαββα Τσοποζιδη με ωραίο δυνατό σουτ μετά από ασίστ του Ευαγόρα Χαραλάμπους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μιχαήλ Κοντός με δυνατό διαγώνιο συρτό σουτ και μετά από ασίστ του Ζαννέτου Σάββα έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων κάνοντας το 2-0

Από το σημείο αυτό και μετά ο Αποελ πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και με μια αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα

Αρχικά με τον Ιωάννη Κωνσταντίνου ο οποίος βρέθηκε στην σωστή θέση και με πλασέ έκανε το 2-1 ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Μιχάλης Χοιρομερίδης με ωραίο δυνατό συρτό σουτ έκανε το τελικό 2-2.