Κ16 Απόλλων-ΑΠΟΕΛ (Φωτορεπορτάζ)

Το ΑΠΟΕΛ πανηγύρισε σπουδαίο διπλό κόντρα στον Απόλλωνα με 6-2 αναγκάζοντας τους ΜΠΛΕ στην πρώτη τους ήττα στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ16.

Συναρπαστικό πρώτο ημίχρονο με τους "γαλαζοκίτρινους" στα πρώτα 15 λεπτά να σκοράρουν τέσσερις φορές με τους Κωνσταντίνο Κορομία (3'), Σάββα Χρυσοστόμου (10'), Σταύρος Γεωργίου (12') και Μάριο Βαλιαντή (πέναλτι, 15').  Οι γηπεδούχοι μείωσαν με δύο γκολ του Τίτου Προκοπίου (17', 19').  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιάννης Τσουτσούκη σκόραρε δις (60', 69') αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ σε 6-2 όπου έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Απόλλωνας παρέμεινε στην κορυφή με 24 βαθμούς μαζί με ΑΕΚ ενώ το ΑΠΟΕΛ μείωσε στους τρεις βαθμούς από την πρώτη θέση.

Την επόμενη αγωνιστική (13/11) το ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενίσει την Νέα Σαλαμίνα ενώ ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Οθέλλο Αθηαίνου.

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η ιστοσελίδα μας ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στα βοηθητικά γήπεδα Τσιρείου και σας μεταφέρει φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση.

***Τα επόμενα 24ωρα θα ακολουθήσουν δηλώσεις από τον σκόρερ του πρώτου τέρματος του ΑΠΟΕΛ Κωνσταντίνου Κορομία και από τον Χρίστο Δημητρίου αμυντικό των "γαλαζοκιτρίνων".