Κ17 Απόλλων-ΑΠΟΕΛ (Φωτορεπορτάζ)

Το ΑΠΟΕΛ πανηγύρισε μεγάλη νίκη στη Λεμεσό κόντρα στον Απόλλωνα με 4-2 κάνοντας το 9/9 του πρωταθλήματος Κ17.

Οι "γαλαζοκίτρινοι" προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 με τέρματα των Νικόλα Κουτσάκο (23') και Σέργιου Φενερίδη (40').  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιάννης Δημητρίου μείωσε σε 2-1 (56') για τους ΜΠΛΕ.  Στο 70' και 77' το ΑΠΟΕΛ σημείωσε ακόμη δύο γκολ με τους Ιωάννη Κατσιάμη και Αντώνη Σεραφείδη.  Οι γηπεδούχοι σκόραραν στην αμέσως επόμενη φάση με τον Πάρι Σόλωνος (78') όπου και διαμορφώθηκε το τελικό 4-2.

Το ΑΠΟΕΛ συνεχίζει το αήττητο σερί παραμένοντας στην κορυφή με 27 βαθμούς, πέντε περισσότερους από την δεύτερη Δόξα.  Ο Απόλλωνας βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 17 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική (13/11) το ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενήσει την Νέα Σαλαμίνα ενώ ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Οθέλλο Αθηαίνου.

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η ιστοσελίδα μας ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στα βοηθητικά γήπεδα Τσιρείου και σας μεταφέρει φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση.