Κυπελλούχος το ΑΠΟΕΛ Κ19! (φώτος)

Το ΑΠΟΕΛ Κ19 κατέκτησε το Κύπελλο! Σε ένα εξαιρετικό ματς που κρίθηκε στην παράταση οι "γαλαζοκίτρινοι" επικράτησαν με 4-2 της ΕΝΠ. (2-2 η κανονική διάρκεια του ματς).

Γεωργίου, Αμπίζας, Τούμπας και Καττιρτζής οι σκόρερ του ΑΠΟΕΛ. Οικονόμου και Σολωμού οι σκόρερ για την Ένωση.

Στην περιγραφή του αγώνα η Φυτούλα Μωυσέως, στο "Δασάκι" ο Ανδρέας Ροκόπος.

-Σέντρα στο ματς.

-4' Πρώτη τελική για την ΕΝΠ, σουτ του Αδάμου μαζεύει ο Αθανασίου.

-6' Κεφαλιά του Οικονόμου, μετά από σέντρα του Σολωμού, σε ετοιμότητα ο κίπερ του ΑΠΟΕΛ.

-13' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ.  Συνδυάστηκε ο Χατζηγεωργίου με τον Γεωργίου, με τον τελευταίο να σκοράρει με ένα όμορφο σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

-18' Σουτ του Χαράλαμπου Καττιρτζή, μαζεύει ο Φραγκεσκή.

-20' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ. Ο Αμπίζας με ωραία ατομική ενέργεια, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο από τα πλάγια και με καλό σουτ κάνει το 2-0.

-26' Κίτρινη στον Σολωμού για φάουλ πάνω στον Αμπίζα.

-31' Κίτρινη κάρτα στον Κύζα.

-38' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ. Οι "βυσσινί" μειώνουν σε 2-1 με σουτ του Οικονόμου.

-40' Σκοράρει το ΑΠΟΕΛ με τον Καττιρτζή Χ, αλλά ακυρώνεται το τέρμα για οφσάιντ

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

-Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.

-56' Στρατής έξω, Ευριπίδου μέσα.

-62' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ.  Γρήγορη επίθεση από τους "βυσσινί". Εντός περιοχής από αριστερά πάσα του Οικονόμου από κοντά πλάσαρε εύστοχα ο Σολωμού και ισοφάρισε για την Ένωση.

-66' Τουμάζος, Πουρσαιτίδης μέσα. Σάββα, Κωνσταντίνου έξω.

-70' Πιέζει το ΑΠΟΕΛ μετά το γκολ που δέχτηκε.

-75΄ Σουτ του Καττιρτζή, έξω η μπάλα.

-78΄ Σουτ του Γεωργίου, κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

-79' Αμπίζας έξω, μέσα ο Παπαδόπουλος.

-85' Σουτ του Σωκράτους διώχνει με γροθιές ο Φραγκεσκή.

-Εφτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-90+5'  Σουτ του Τουμάζου, άστοχο.

-Κίτρινη στον Φραγκεσκή για καθυστερήσεις.

-Τέλος αγώνα, πάμε παράταση.

-Σέντρα στην παράταση.

-92' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ. Ο Τούμπας με κεφαλιά κάνει το 3-2, μετά από εκτέλεση φάουλ.

-94' Κίτρινη στον Γιαννακού.

-101' Σουτ του Χατζηγεωργίου, διώχνει στη γραμμή ο Αδάμου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης.

-111΄ Σουτ του Κοσιόνη, κοντράρει η μπάλα, καταλήγει σε κόρνερ.

-112΄ Δοκάρι για το ΑΠΟΕΛ μετά από σουτ του Ηροδότου.

- 121' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Χαράλαμπο Καττιρτζή.