Πήρε το ντέρμπι η Κ15 της Δόξας

Το παιχνίδι ήταν δύσκολο εξ ορισμού, γεγονός που αποδείχθηκε και εντός γηπέδου.
Μόλις στο 4ο λεπτό και μετά από κόρνερ και λανθασμένη εκτίμηση από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων ο Κωνσταντινος Νύσσης από κοντά έκανε το 0-1 για τη φιλοξενούμενη ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Από το σημείο αυτό και μετά η Δόξα πίεσε προσπαθώντας για την ισοφάριση.

Στο 35ο λεπτο τελικά καρποφόρησε η προσπάθεια των ποδοσφαιριστών της Δόξας φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Μετά από ωραία σέντρα του Σάββα Τσοποζίδη ο Χαράλαμπος Δημητρίου με κεφάλια έκανε το 1-1.

Το δεύτερο ημιχρονο ξεκίνησε με την Δόξα να προσπαθεί για την ανατροπή

Αυτό επιτεύχθηκε στο 55ο λεπτό όταν ο Μάριος Φασουλιωτης έδωσε ασιστ στον Σάββα Τσοποζίδη κανοντας το 2-1 για την ομάδα της Δόξας.

Οι μικροί του ΑΠΟΕΛ από το σημείο αυτό πίεσαν και προσπάθησαν για την ισοφάριση χωρίς όμως να καρποφορήσει καποια από τις προσπάθειες τους.

Στα τελευταία λεπτά οι μικροί της Δόξας διαχειρίστηκαν με επιτυχία το προβάδισμα και έτσι έφυγαν με ακόμη ένα διπλό συνεχίζοντας την αήττητη πορεία τους