Κ16 Απόλλων-Ομόνοια (Φωτορεπορτάζ)

"Τρένο" ο Απόλλωνας έφτασε στα 5/5 μετά τη νίκη κόντρα στην Ομόνοια με 3-2 εντός έδρας και πλέον φιγουράρει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα Κ16.

Το σκορ άνοιξαν οι ΜΠΛΕ στο 9' με τον Σέργιο Μιχαήλ και oι πράσινοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Αλέξανδρο Καϊάφα στο 11'. Στην συνέχεια ο Φίλιππος Δημητρίου έβαλε ξανά μπροστά τους γηπεδούχους στο 18' ενώ στο 24' ξανά ο Καϊάφας ισοφάρισε για την Ομόνοια.  Στο δεύτερο ημίχρονο και στα τελευταία λεπτά του ματς ο Τίτος Προκοπίου σημείωσε το νικητήριο γκολ.

Ο Απόλλωνας μετά την αλάνθαστη πορεία στο πρωτάθλημα βρίσκεται πρώτος με 15 βαθμούς ενώ οι πράσινοι στην έκτη θέση με εννέα βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική οι ΜΠΛΕ θα αντιμετωπίσουν τον Άρη εκτός έδρας ενώ η Ομόνοια θα φιλοξενήσει την Νέα Σαλαμίνα.

Η ιστοσελίδα μας ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στα βοηθητικά του Τσιρείου και σας μεταφέρει φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση.

***Τα επόμενα 24ωρα θα ακολουθήσουν δηλώσεις από τον σκόρερ του πρώτου τέρματος του Απόλλωνα Σέργιου Μιχαήλ.