Σαββατοκυρίακο... γεμάτο δράση!

Close
Σαββατοκυρίακο... γεμάτο δράση!

Ο Απόλλωνας, με την πιο κάτω ανακοίκωση, ενημερώνει για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις των ακαδημιών του, για το Σαββατοκυρίακο 4/12 και 5/12.

Αναλυτικά:

Αρχίζει αυτό το Σαββατοκυρίακο (04-05/12) η β’ φάση των πρωταθλημάτων της Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ17, Κ16, Κ15 και Κ14.

Αυτή την αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (04/12) τον ΑΠΟΕΛ.

Τα κλιμάκια των Κ16 και Κ17 αγωνίζονται στο στάδιο Καπέδων ενώ αυτά των Κ14 και Κ15 στο Καλογεροπούλλειο.

Ώρα έναρξης των αγώνων είναι στις 10:00 για τους αγώνες των ομάδων Κ14 και Κ16 ενώ στις 12:00 για τις ομάδες Κ15 και Κ17.

Σε αυτόν τον σύνδεσμο μπορείτε να δείτε τα ρόστερ της ακαδημίας μας.

Στο πλαίσιο του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ15 ο Απόλλων (κλιμάκιο Λεμεσού) θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ στο Καλογεροπούλλειο ενώ ο Απόλλων (κλιμάκιο Πάφου) θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΑΣΙΛ Λύσης στο στάδιο “Γρηγόρης Αυξεντίου”.

Τέλος, σε ότι αφορά τα κλιμάκια των Grassroots θα αγωνιστούν το πρωί του Σαββάτου (04/12).

Συνοπτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 04/12/2021

ΚΛΙΜΑΚΙΑ GRASSROOTS

ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ
09:00 Απόλλων Λεμεσού U13 Eagles A – Καρμιώτισσα U13 Eagles A
ΡΕΠΟ Απόλλων Λεμεσού U13 Lions A
08:00 Απόλλων Λεμεσού U12 Lions Α – Ομόνοια U12 Lions Α
12:40 Απόλλων Λεμεσού U11 Eagles A – Ομόνοια U11 Eagles A
09:40 Απόλλων Λεμεσού U11 Tigers A – Γιουβέντους Tigers A
11:30 Απόλλων Λεμεσού Tigers B – Junior 11 Football Academy Tigers A
13:50 Απόλλων Λεμεσού U10 Tigers A – Junior 11 Football Academy U10 Tigers A
08:30 Απόλλων Λεμεσού U10 Lions A – Γιουβέντους U10 Lions A
ΡΕΠΟ Απόλλων Λεμεσού U9 Tigers A
08:00 Απόλλων Λεμεσού U9 Lions A – Lemasia U9 Lions B
10:30 Απόλλων Λεμεσού U9 Lions B – Sporting Academy U9 Lions B
10:30 Απόλλων Λεμεσού U8 Lions Β – Junior 11 Football Academy U8 Lions A
08:30 Απόλλων Λεμεσού U8 Lions Α – Γιουβέντους U8 Lions Β
08:30 Απόλλων Λεμεσού U8 Tigers A – ΑΠΟΕΛ U8 Tigers A
09:30 Απόλλων Λεμεσού U7 Lions A – Σχολή ποδοσφαίρου Μάριος Χριστοδούλου Lions A
10:30 Απόλλων Λεμεσού U7 Lions B – Juventus Academy U7 Lions Α
13:30  Απόλλων Λεμεσού U7 Lions C – Ομόνοια U7 Lions Α
09:30 Απόλλων Λεμεσού U6 Eagles A – Άρης Λεμεσού U6 Eagles Β
11:30 Απόλλων Λεμεσού U6 Eagles Limassol B – Απόλλων Λεμεσού U6 Eagles C

Σάββατο 04/12/2021
ΑΝΩΤΑΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
10:00 κ14 | Απόλλων – ΑΠΟΕΛ (Καλογεροπούλλειο)
12:00 κ15 | Απόλλων – ΑΠΟΕΛ (Καλογεροπούλλειο)
10:00 κ16 | ΑΠΟΕΛ – Απόλλων (Στάδιο Καπέδων)
12:00 κ17 | ΑΠΟΕΛ – Απόλλων (Στάδιο Καπέδων)

Κυριακή 05/12/2021

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
10:00 κ15 | Απόλλων (κλ. Λεμεσού) – ΑΠΟΕΛ (Καλογεροπούλλειο)
10:00 κ15 | ΑΣΙΛ Λύσης – Απόλλων (κλ. Πάφου) (Στάδιο “Γρηγορή Αυξεντίου”)

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού