ΔΙΠΛΟ και ΚΟΡΥΦΗ!

Η Δόξα νίκησε στην Πάφο με 3-0 και μετά το "Χ" της Ομόνοιας ανέβηκε στην πρώτη θέση.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την Δόξα να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο έχοντας στο μεγαλύτερο μέρος την κατοχή  και περιορίζοντας την ομάδα της Πάφου  σε αμυντική συμπεριφορά.

Στο 19ο λεπτο μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Χαράλαμπος Δημητρίου με δυνατό σουτ εντός περιοχής έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Δόξας κάνοντας το 0-1. Η πρώτη καλή ευκαιρία της Πάφου ήρθε στο 24ο λεπτο αλλά το δυνατό συρτό σουτ αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα της Δόξας.

Από το σημείο αυτό η Πάφος προσπάθησε να βγει μπροστά έχοντας 3-4 τελικές προσπάθειες χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη η Δόξα ξεκίνησε και πάλι πολύ δυνατά και μόλις στο 2ο λεπτο βρήκε δοκάρι μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου Ευριπίδου. Έξι λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 44´της αναμέτρησης ο Γιώργος Ευσταθιάδης από κοντά έκανε το 0-2. Είχε προηγηθεί δυνατό σουτ από τον Μάριο Φασουλιωτη σημαδεύοντας το δοκάρι.

Στο 56ο λεπτό ο Χαράλαμπος Δημητρίου μετά από ωραία ασίστ του Μάριου Φασουλιώτη έκανε το 0-3 σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.