Επιστροφη στις νίκες για την Δόξα Κ15

Σημαντική νίκη για την προσφυγική ομάδα. Κέρδισε 4-1 την Καρμιώτισσα.

Η Δόξα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι θέλοντας να επιβληθεί του αντιπάλου πράγμα το οποίο κατάφερε έχοντας στο μεγαλύτερο μέρος την κατοχή  και περιορίζοντας την ομάδα της Καρμιώτισσας σε αμυντική συμπεριφορά.

Οι νεαροί παίκτες του Κύπρου Μαλέκου, έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο, κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 19ο λεπτό ο Μάριος Φασουλιώτης μετά από ωραία ασίστ του Πέτρου Δημητρίου και εκμεταλλευόμενος την έξοδο του τερματοφύλακα με ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 26ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Ευριπίδου με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας της Καρμιώτισσας κάνοντας το 2-0. Στο 32ο λεπτο ο Χαράλαμπος Δημητρίου σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και ο Κωνσταντίνος  Μιχαήλ εκμεταλλευόμενος τη στιγμιαία αδράνεια της αμυντικής γραμμης της Καρμιώτισσας, από κοντά έκανε το 3-0 σκορ με το οποίο έληξε το ημιχρονο.

Στην επανάληψη η Δόξα ξεκίνησε και πάλι πολύ δυνατά την αναμέτρηση.

Στο 43ο λεπτό μετά από μια ομαδική προσπάθεια που ξεκίνησε από την αριστερή πλευρά και μετά από ωραία ασίστ του Μάριου Φασουλιώτη ο Δημήτρης  Πολύμερος εντός της μικρής περιοχής έκανε το 4-0.  Στο 50ο λεπτό ωραία ενέργεια από τους ποδοσφαιριστές της Καρμιώτισσας έφερε τον Χριστόδουλο Νεοφυτίδη τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Δόξας και με ωραίο πλασέ μείωσε στο 4-1 σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.